Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski zagra najpierw z Francją. Trwa mundial

Najpierw Francja, a następnie Słowenia i Czarnogóra będą rywalkami polskich piłkarek ręcznych w drugiej fazie mistrzostw świata. Mecze transmituje Polsat Sport.

Reprezentacja Polski uczestniczy w rozgrywanych w Hiszpanii mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet. Po porażkach 21-25 z Serbią i 23-26 z Rosją oraz wygranej 33-19 z Kamerunem polskie szczypiornistki awansowały do kolejnej fazy, w której zaliczone jej zostaną wyniki z Serbkami i Rosjankami, jako że one też awans zdobyły.

Polkom dochodzą nowe rywalki, którymi będą zespoły Francji, Słowenii i Czarnogóry. Wyszły one ze swej grupy po dramatycznych bojach z wyeliminowanym ostatecznie mistrzem Afryki, Angolą. Teraz Francuzki i Rosjanki mają w drugiej fazie zaliczone po dwie wygrane, Serbki i Słowenki - po jednej, a Polki i Czarnogórzanki - żadnej.

Reklama

Piłka ręczna. Polska zaczyna od Francji

Francuzki będą pierwszymi rywalkami Polek w rundzie zasadniczej mistrzostw świata piłkarek ręcznych w Hiszpanii. Spotkanie zaplanowano na czwartek 9 grudnia na godz. 20.30. W sobotę 11 grudnia o godz. 20.30 Polska zagra ze Słowenią, a w poniedziałek 13 grudnia o godz. 15.30 - z Czarnogórą. Wszystkie mecze grupy I rozgrywane będą w Granollers. Awans dalej zdobędzie mistrz i wicemistrz grupy.

Kto zostanie najlepszym sportowcem 2021 roku? - GŁOSUJ TUTAJ!

W drugiej z grup walczą: Norwegia (zaliczone dwie wygrane), Szwecja i Holandia (zaliczone po jednej wygranej i remisie), Rumunia (jedna wygrana), Kazachstan i Portoryko (bez zwycięstw).

Od ćwierćfinałów (14 i 15 grudnia) wszystkie mecze odbywać się będą w Granollers. Półfinały zaplanowano na 17 grudnia, a finał na 19 grudnia o godz. 17.30. Trzy godziny wcześniej rozpocznie się pojedynek o brązowy medal.

Tytułu broni Holandia, która przed dwoma laty w Japonii pokonała w meczu o złoto Hiszpanię 30:29

Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych. Gdzie oglądać?

czwartek, 9 grudnia, godz. 20.30     Polska - Francja

sobota, 11 grudnia, godz. 20.30    Polska - Słowenia

poniedziałek, 13 grudnia, godz. 15.30    Polska - Czarnogóra

Wszystkie mecze transmituje Polsat Sport (mecze Polek), a także Polsat Sport News (drugie mecze w naszej grupie)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama