Reklama

Reklama

Reprezentacja piłkarzy ręcznych: Biegler ogłosił kadrę na eliminacje MŚ

Selekcjoner reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Michael Biegler podał szeroki skład kadry, która w czerwcu rozegra towarzyskie mecze z Hiszpanią i kwalifikacyjne do mistrzostw świata z Niemcami. Znalazło się w niej m.in. sześciu graczy Vive Targów Kielce.

Uznanie w oczach niemieckiego szkoleniowca "Biało-czerwonych" znalazło także czterech zawodników na co dzień występujących w ligach zagranicznych.

Kadrowicze spotkają się na pierwszym zgrupowaniu w dniach 26-30 maja w Płocku, a od 2 czerwca trenować będą w Gdańsku. Na 4 czerwca zaplanowano w Ergo Arenie towarzyskie spotkanie ze złotymi medalistami ubiegłorocznych mistrzostw globu Hiszpanami. Trzy dni później w tym samym obiekcie, wybudowanym na granicy Gdańska i Sopotu, Polacy zmierzą się w pierwszym meczu barażowym o awans do styczniowych MŚ 2015 w Katarze.

Reklama

Po tym spotkaniu reprezentacja kraju wróci do Płocka, gdzie 10 czerwca ponownie zmierzy się z Hiszpanami. Rewanż eliminacji MŚ z Niemcami zostanie rozegrany 14 czerwca w Magdeburgu.

Skład reprezentacji Polski na el. MŚ:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (SPR Wisła Płock SA), Piotr Wyszomirski (Pick Szeged, Węgry)

zawodnicy z pola: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Grabarczyk, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive-Targi Kielce), Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz, Kamil Syprzak (wszyscy SPR Wisła Płock SA), Robert Orzechowski, Patryk Kuchczyński (obaj Górnik Zabrze), Michał Szyba, Piotr Masłowski, Przemysław Krajewski (wszyscy Azoty Puławy), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Jakub Łucak (Chrobry Głogów), Wojciech Gumiński (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy), Damian Krzysztofik (Tatran Preszów, Słowacja).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama