Reklama

Reklama

Puchar EHF: Pogoń Baltica w trudnej sytuacji

Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin w sobotę rozegrają w Danii rewanżowy mecz z Nykoebing Falster w drugiej rundzie kwalifikacji Pucharu EHF. W pierwszym spotkaniu Dunki wygrały 35-29.

- Jedziemy na wyspę Falster po zwycięstwo. Niezależnie od tego jak rozstrzygnie się cała rywalizacja z Dunkami chcemy tam wygrać - mówi najskuteczniejsza w PGNiG Superlidze zawodniczka Pogoni Daria Zawistowska.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym we własnej hali, szczecinianki tylko do 20 minuty dotrzymywały kroku szóstej drużynie ubiegłorocznych rozgrywek duńskiej ekstraklasy. Potem zespół z Nykoebing zdobył kilkubramkową przewagę, której Polki nie były już w stanie zniwelować do końca meczu. Trudno liczyć na odrobienie strat w meczu wyjazdowym.

Reklama

- To jest tylko piłka ręczna. Wszystko może się zdarzyć - zastrzega jednak Zawistowska.

Prezes klubu ze Szczecina Przemysław Mańkowski jest realistą: "Sześć bramek straty to bardzo dużo. Ten mecz pokazał jakie są różnice pomiędzy ligą polską i duńską. Chciałbym jednak, aby dziewczyny wygrały w Danii. Niech to będzie zwycięstwo jedną, czy dwoma bramkami. Dodałoby im większej pewności siebie, bo porażka w pierwszym spotkaniu trochę podcięła nam skrzydła".

Przed sezonem Mańkowski twierdził, że chciałby, aby drużyna pokazała się z jak najlepszej strony w rozgrywkach europejskich. Celem miał być awans do fazy grupowej Pucharu EHF.

- Mimo to priorytetowo traktowaliśmy rozgrywki krajowe. Od kilku lat co roku kończymy ligę o jedno miejsce wyżej. Teraz też byśmy chcieli. Podobnie jest z Pucharem Polski - zadeklarował Mańkowski.

Pogoń Baltica w poprzednich rozgrywkach zdobyła wicemistrzostwo kraju i była finalistą Pucharu Polski.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy