Reklama

Reklama

Puchar EHF piłkarzy ręcznych - bardzo ważne zwycięstwo Wisły Płock

W piątej kolejce Pucharu EHF Cup piłkarzy ręcznych Orlen Wisła Płock pokonała we własnej hali norweski Elverum Handball Herrer 30-25 (17-14). W drugim meczu grupy C RK Maribor wygrał z Team Tvis Holstebro 31-27 (14-12).

To duży krok w kierunku awansu do ćwierćfinału rozgrywek. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w ostatniej kolejce, 24 marca. Wisła zagra wtedy na wyjeździe z Team Tvis Holstebro. Obydwa zespoły mają po sześć punktów i prawdopodobnie to spotkanie zadecyduje o wyjściu z grupy. Prowadzący RK Maribor ma siedem punktów, ale spotka się z najsłabszym w grupie Elverurem.

Płocka ekipa pokonała 27-25 rywali z Norwegii w pierwszym meczu fazy grupowej, rozgrywanym w Elverum i w Płocku była faworytem spotkania, choć walczyła w osłabionym składzie. Na parkiecie zabrakło: Christiana Spanne, Ivana Nikcevica i Petara Nenadica.

Reklama

Mimo tych problemów kadrowych kibice się nie zawiedli, Wisła od początku objęła prowadzenie, w 3 min. prowadziła 3-0, ale w siódmej na tablicy był wynik 3-5. Wisła szybko doprowadziła do wyrównania 5-5 w 8 min., a potem objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca spotkania.

Znakomicie w pierwszej części pojedynku zagrał w zespole Wisły Kamil Syprzak, który dzięki znakomitym warunkom fizycznym, wyłapywał wszystkie górne piłki, a potem skutecznie wykorzystywał sytuacje. Przez pierwszych 30 min. zdobył sześć goli.

W drugiej połowie płocczanie utrzymywali przewagę, choć momentami pozwalali rywalom zmniejszyć jej rozmiary. W 49 min. Wisła prowadziła zaledwie 24-22, by w 55 min. powiększyć przewagę do 30:24. Goście zupełnie się pogubili, stracili wiarę w możliwość zwycięstwa i pozwolili podopiecznym Larsa Walthera na prowadzenie gry.

Na trybunach Orlen Areny zasiadła 30-osobowa grupa niewidomych kibiców z całego kraju. Dzięki specjalnemu komentarzowi płockiego dziennikarza radiowego Kuby Chonchery, nowi kibice bawili się znakomicie. Wszyscy ubrani w klubowe szaliki dopingowali płocki zespół, a po meczu zapowiedzieli, że to na pewno nie była ich ostatnia wizyta w hali podczas widowiska sportowego.

Orlen Wisła Płock - Elverum Handball Herrer 30-25 (17-14)

Wisła: Marin Sego - Adam Wiśniewski 4, Michał Kubisztal 4, Bostjan Kavas 1, Valentin Ghionea 4, Adam Twardo 1, Mohamed Toromanovic, Kamil Syprzak 9, Paweł Paczkowski 3, Ferenc Ilyes 2, Nikola Eklemovic 2.

Everum: Goran Rajkovic, Morten Nergaavd - Kjetil Aanestand, Karl Bjorkman 2, Iso Slujters 3, Andre Lindboe 9, Leonel Ojala, Magnus Guellerud 3, Andreas Ronnberg 3, Erik Toft 3, Steffen Stegavik 2, Lazo Majnov.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje