Reklama

Reklama

Puchar EHF piłkarek ręcznych: KGHM - RK 22:18

Piłkarki ręczne KGHM Metrach Zagłębia Lubin wygrały w niedzielę z chorwackim zespołem RK Zelina 22:18 (11:9) w pierwszym meczu 2. rundy Pucharu EHF. Rewanż zostanie rozegrany 20 października w Chorwacji.

Początek spotkania okazał się bardzo wyrównanym widowiskiem, w którym oba zespoły starały się grać bardzo ostrożnie i w efekcie na pierwszą bramkę kibice musieli czekać aż do czwartej minuty, kiedy to Ivana Petkovic pokonała Natalię Cwirko. Gospodynie szybko jednak opanowały nerwy i przejęły inicjatywę. Dzięki skutecznym rzutom Kingi Pyzdry po kwadransie prowadziły już 6:4. Dwubramkową przewagę lubiniankom udało się utrzymać aż do końca pierwszej części gry.

Po zmianie stron przewaga Zagłębia jeszcze wzrosła, a Chorwatki zaczęły popełniać seryjne błędy w ataku. Bardzo dobrze w bramce Zagłębia spisywała się Cwirko. W efekcie na 15 minut przed końcem meczu wicemistrzynie Polski prowadziły już 18:13 i kontrolowały przebieg gry. Ostatecznie podopieczne trenerki Bożeny Karkut wygrały 22:18. Czterobramkowej zaliczki będą broniły w rewanżu, który 20 października rozegrany zostanie w Chorwacji.

Reklama

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - RK Zelina 22:18 (11:9)

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Natalia Cwirko - Kaja Załęczna, Aneta Piekarz, Anna Pałgan 4, Aleksandra Paluch 1, Vanessa Jelic 4, Jelena Bader 2, Seynabou Benga, Agnieszka Jochymek 3, Kinga Byzdra 8, Sabina Kobzar.

Najwięcej bramek dla RK Zelina - Ivana Petkovic 8, Dranica Dzono 3, Renata Knezjevic 3.

Kary: KGHM - 8 minut; RK - 8 minut.

Sędziowie: Aleksiej Kijaszko, Dmitrij Kisieliew (obaj Rosja).

Dowiedz się więcej na temat: Jelena Bader

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje