Reklama

Reklama

PP piłkarzy ręcznych: Wenta pokonał Waszkiewicza

Prowadzeni przez Bogdana Wentę piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali w Gdańsku Wybrzeże w meczu 1/8 finału Pucharu Polski 36:15 (16:10). Trenerem pierwszoligowca jest Daniel Waszkiewicz. Spotkanie obejrzało w Ergo Arenie prawie trzy tysiące widzów.

Obaj szkoleniowcy, którzy teraz znaleźli się po przeciwnych stronach barykady, z sukcesami występowali razem w GKS Wybrzeże Gdańsk i reprezentacji Polski, a później wspólnie prowadzili kadrę narodową. Zawodnicy Vive Targi nie potraktowali jednak ulgowo następców swojego szkoleniowca.

Prawdziwie mistrzowskie oblicze występujący w prawie najsilniejszym składzie piłkarze Vive Targi pokazali zwłaszcza po przerwie. Kielczanie z dziecinną łatwością, głównie z kontrataku, zdobywali bramki, znakomicie się przy tym bawiąc. Najwięcej braw zebrał popisujący się efektownymi rzutami i asystami z prawego skrzydła błyskotliwy Chorwat Ivan Cupic, który uzyskał aż 12 bramek.

Reklama

- Mieliśmy za sobą mecz w Lidze Mistrzów, a w podróży byliśmy w sumie pięć dni, dlatego trochę obawiałem się o nasze podejście do tego meczu. Chyba niepotrzebnie. Na początku mieliśmy pewne problemy, ale później złapaliśmy właściwy rytm. Na to spotkanie przyszło sporo kibiców, którzy chcieli zobaczyć znanych zawodników i chyba się nie zawiedli. Dla mnie nazwa Wybrzeże ma szczególne znaczenie i mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w Superlidze - powiedział Wenta.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama