Reklama

Reklama

Polski klub raz drugi zaimponował w Lidze Europy. Wspaniały awans

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin raz jeszcze pokonały szwajcarski zespół LHC Bruel w rozgrywkach Ligi Europejskiej i wywalczyły awans do kolejnej rundy. W kolejnej fazie zmierzą się z rosyjskim zespołem zmierzy się z Zwiezdą Zwienigorod z Rosji.

W pierwszym meczu lubinianki wygrały bardzo wysoko 35-19, a obydwa mecze rozgrywano w Polsce, na co Szwajcarki się zgodziły. 

Po piątkowym zwycięstwie, gdzie formalnie gospodarzem był zespół ze Szwajcarii chociaż mecz był rozgrywany w Lubinie, rewanż był tylko formalnością. Podobnie jak dzień wcześniej, tak też w sobotę spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Zagłębia. Kolejne fragmenty spotkania były już jednak bardziej wyrównane i w pewnym momencie zespół ze Szwajcarii zmniejszyły nawet straty do jednego gola (10-9). Po przerwie podopieczne trenerki Bożeny Karkut w niespełna dziesięć minut zdobyły siedem goli, a same straciły tylko dwa (22-15) i było już niemal pewne, że także w rewanżu górą będzie polska drużyna.

Reklama

W trzeciej, ostatniej rundzie eliminacji do fazy grupowej Zagłębie zmierzy się z Zwiezdą Zwienigorod. Pierwszy mecz zaplanowano na 13 listopada w Rosji, a rewanż odpędzie się tydzień później w Lubinie

Zagłębie Lubin - LC Bruehl Handball 33-24 (15-13)

Pierwszy mecz: 35:19 dla Zagłębia. Awans: Zagłębie.

Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Monika Maliczkiewicz - Adrianna Górna 11, Kinga Grzyb 5, Kinga Jakubowska 5, Daria Zawistowska 3, Jovana Milojevic 2, Patrycja Noga 2, Malwina Hartman 2, Daria Miłek 2, Patricia Matielli 1, Karolina Kochaniak-Sala 0, Emilia Galińska 0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama