Reklama

Reklama

Polska - Węgry 24-23 w 1/8 MŚ. Wysokińska bohaterką Polek

Nasza bramkarka, Anna Wysokińska, była bohaterką zwycięskiego boju polskich piłkarek ręcznych o ćwierćfinał mistrzostw świata w Danii! Polki pokonały silne Węgierki 24-23 i zagrają w 1/4 finału. Zobacz kapitalne interwencje Wysokińskiej, która została MVP meczu!

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Po emocjonującym spotkaniu z niesamowitymi zwrotami akcji Polki pokonały Węgierki, mimo że do przerwy przegrywały 13-14.

Wysokińska obroniła 17 z 36 rzutów. Broniła z 47-procentową skutecznością.

28-letnia zawodniczka w polskiej bramce kilka razy w bardzo ważnych momentach zatrzymywała rywalki.

W ataku najlepsza była Karolina Kudłacz-Gloc, która zdobyła osiem bramek. Cztery razy trafiła Kinga Achruk.

Reklama

Z Węgierkami nie wygraliśmy od lat, a na ważnym turnieju nigdy. Gramy dalej na MŚ. "Biało-czerwone" zapewniły sobie także awans do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Rio de Janeiro.


Polska - Węgry 24-23 (13-14)

Polska: Weronika Gawlik, Anna Wysokińska - Monika Kobylińska 3, Monika Stachowska 1, Iwona Niedźwiedź 2, Agnieszka Kocela 1, Karolina Kudłacz-Gloc 8, Karolina Zalewska 1, Hanna Sądej 1, Małgorzata Stasiak, Patrycja Kulwińska 3, Kinga Achruk 4.

Węgry: Blanka Biro, Eva Kiss - Szandra Szollosi-Zacsik 4, Krisztina Triscsuk 2, Zita Szucsanszki 5, Aniko Kovacsics 2, Anita Gorbicz 3, Piroska Pappne-Szamoransky, Bernadett Bognar-Bodi, Klara Szekeres, Szabina Mayer 1, Szimonetta Planeta, Dora Hornyak 5, Ildiko Erdosi, Monika Kovacsicz, Zsuzsanna Tomori 1.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama