Reklama

Reklama

Polska - Węgry 24-23. Rasmussen: Nie odmówię nawet czterech piw

- To był thriller, horror, wszystko było w tym meczu. Wieczorem nie odmówię dwóch, może trzech, no maksymalnie czterech piw. Jest co uczcić - powiedział trener polskich piłkarek ręcznych Kim Rasmussen po pokonaniu 24-23 Węgier i awansie do ćwierćfinału mistrzostw świata.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Po meczu powiedzieli:

Kim Rasmussen (trener Polski): - Jestem bardzo szczęśliwy. To był mecz walki. Dobrze taktycznie i mentalnie byliśmy do niego przygotowani. O tym, co działo się na boisku, mogą świadczyć dwie poważne kontuje rywalek. Węgry zaliczane są do ścisłej światowej czołówki. Zwycięstwo nad nimi to naprawdę wielki powód do dumy. Agresywna obrona kosztowała nas nakładane kary.

Reklama

- Przyznaję, że nie wiedziałem, że Polska po raz ostatni wygrała z Węgrami osiemnaście lat temu. Nie jest to aż tak istotne, że pokonaliśmy zespół, z którym za mojej kadencji ani razu nie udało się nam zwyciężyć. Ważne jest to, że moja drużyna walczyła do upadłego w obronie. Znaleźliśmy sposób jak to zrobić. To było wręcz cudowne.

- 47 procent Anny (Wysokińskiej - red.) to nie jest zwyczajna skuteczność w piłce ręcznej. Oczywiście to też nam pomogło. Nie chciałbym jednak porównywać awansu do ćwierćfinału z tym sprzed dwóch lat w Serbii. To była zupełnie inna gra oparta na defensywie. Dziewczyny pokazały polski charakter.

Andras Nemeth (trener Węgier): - Chciałbym pogratulować wygranej polskiemu zespołowi. W pierwszej połowie udało się nam odrobić duże straty. To pokazuje, że mieliśmy jeszcze rezerwy. To porażka jest dla nas bardzo rozczarowująca.

Anna Wysokińska: - Nie wiem, co powiedzieć. Brak mi słów. Węgry to przecież jeden z najlepszych zespołów świata. Z dziewczynami mamy dziś powody do świętowania. Tak! Pokonałyśmy Węgry.

Dora Hornyak: - Jesteśmy mocno zaniepokojone poważnymi kontuzjami, które odniosły Zsuzsanna Tomori i Anita Gorbicz. Byłyśmy zszokowane tym, co działo się na boisku w pierwszej połowie. Po przerwie wróciłyśmy do gry. Walczyłyśmy o każdą piłkę. Padały bramka za bramkę. Bardzo się wspierałyśmy, ale jednak to nie wystarczyło.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL