Reklama

Reklama

Polska - Ukraina 26-17 w turnieju w Gdańsku

W drugim dniu turnieju w Gdańsku reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 26-17 (11-8). Zwycięstwo "Biało-czerwonych" nie było zagrożone nawet przez chwilę, podopieczne Leszka Krowickiego krok po kroku wypunktowały rywalki. W niedzielę, na zakończenie rywalizacji, Polska zagra ze Słowacją.

W porównaniu z piątkowym starciem ze Białorusią trener Krowicki zdecydował się na kilka zmian w składzie. Decyzję niejako wymusiła kontuzja Moniki Kobylińskiej, która skręciła staw skokowy. Oprócz leworęcznej rozgrywającej na trybunach usiadły także Weronika Kordowiecka i Joanna Drabik.

Szansę gry dostały za to Weronika Gawlik, Aleksandra Rosiak i Hanna Sądej.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Polek, które szybko objęły dwubramkowe prowadzenie. Wydawało się, że przewaga ta może tylko rosnąć, a pierwszy kwadrans potwierdził te przypuszczenia.

Reklama

Dopiero zryw Ukrainek w drugich piętnastu minutach przyniósł im względną nadzieję na korzystny rezultat, do przerwy Polska prowadziła jednak 11-8.

Start drugiej odsłony kibice zapamiętają głównie ze znakomitych ataków Kingi Grzyb, polska rozgrywająca bezlitośnie ogrywała Natalię Wołownyk i nie miała problemów z umieszczeniem piłki w bramce strzeżonej przez Yudit Baloh.

Solidna gra w obronie i kolejne kontrataki w zasadzie rozstrzygnęły losy pojedynku na korzyść Biało-czerwonych, które w 37. minucie wygrywały już 18-11. Na słowa uznania zasłużyła też Kinga Achruk - ciężka praca na środku obrony i skuteczność pod bramką rywalek to solidny stempel kapitan reprezentacji Polski na końcowym wyniku meczu.

Dystans dzielący obie ekipy wzrósł nawet do dziewięciu bramek i stało się jasne, że żadna niespodzianka tego wieczoru się już nie zdarzy. Biało-czerwone pewnie pokonały Ukrainę 26-17.

Międzynarodowy turniej towarzyski w Gdańsku:

17.03.2017           

Słowacja - Ukraina 28-25 (12-11)

Polska - Białoruś 23-24 (11-12)

18.03.2017

Słowacja - Białoruś 22-27 (9-16)

Polska - Ukraina 26-17 (11-8)

19.03.2017

g.12:00 Białoruś - Ukraina

g.14:00 Polska - Słowacja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL