Reklama

Reklama

Polska - Szwecja 35-25. Tkaczyk: To zupełny kosmos!

- Wynik, różnica bramek i gra naszej reprezentacji w tym meczu to zupełny kosmos! - przyznał Grzegorz Tkaczyk, kapitan zespołu Vive Targi Kielce, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, po meczu Polska - Szwecja (35-25) podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych.

W środę "Biało-czerwoni" zmierzą się z Chorwatami i to spotkanie zdecyduje, który z tych zespołów awansuje do półfinału.

- Przed meczem obstawiałem, że będzie to wyrównane spotkanie i wielka dramaturgia do samego końca. Tymczasem spotkało nas wszystkich miłe zaskoczenie. To był świetny mecz. Teraz możemy powiedzieć, że w środę gramy o półfinał. Po dzisiejszym spotkaniu myślę, że jesteśmy w stanie wygrać z każdym - ocenił Tkaczyk.

- Piotr Wyszomirski miał najlepszy mecz w karierze, jego skuteczność osiągnęła niesłychany poziom. Po prostu odebrał Szwedom chęć zdobywania bramek. Myślę, że cały zespół zasłużył na pochwały, wszyscy dołożyli cegiełkę do zwycięstwa. Całej drużynie należy się wielki szacunek i słowa uznania - dodał były kapitan naszej kadry.

Reklama

- Teraz gramy z Chorwacją i to będzie szczególny mecz z dwóch powodów. Po pierwsze gramy o półfinał, a po drugie na parkiecie zobaczymy sporo zawodników z kieleckiej drużyny. To taki dodatkowy smaczek, zwłaszcza, że przed wyjazdem na mistrzostwa jedni drugim się odgrażali i czekali na taki pojedynek. To w połączeniu z rangą spotkania gwarantuje niezwykle ciekawe widowisko - dodał srebrny medalista mistrzostw świata 2007.

Pogratuluj "Biało-czerwonym" triumfu nad Szwecją!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL