Reklama

Reklama

Polska straci obrońcę? Podejrzenie złamania ręki u Jurkiewicza!

Rozgrywający reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Mariusz Jurkiewicz doznał kontuzji ręki podczas wygranego 28:14 meczu mistrzostw świata z Arabią Saudyjską w poniedziałek w Saragossie.

Zanosi się na to, że Mariusz Jurkiewicz nie zagra już na MŚ. Zawodnik Atletico Madryt w 20. minucie meczu z Arabią Saudyjską dostał cios w rękę od rywala. Zaraz zszedł z boiska i choć pierwsze podejrzenia nie brzmiały zbyt poważnie - wybity palec, to zaraz po meczu pojawiły się nowe, znacznie gorsze doniesienia.

Na razie jeszcze nieoficjalnie, ale lekarze podejrzewają u Jurkiewicza nawet pęknięcie kości, a to oznaczałoby, że reprezentacja Polski straci filar swojej obrony.

Jurkiewicz stanowił podstawę defensywy "Biało-czerwonych" - na środku z Michałem Jureckim stanowili trudną zaporę dla przeciwników.

Reklama

Jeśli doniesienia o poważnej kontuzji się potwierdzą, bardzo prawdopodobne, że Michael Biegler będzie musiał ściągnąć z Polski któregoś z graczy z szerokiej kadry.

Raczej nie ma powodów do obaw o występ drugiego z kontuzjowanych w meczu z Arabią Saudyjską Polaków. Adam Wiśniewski ma rozciętą głowę i nie musi to być przeszkoda, by we wtorek o godz. 20.15 nie zagrał przeciwko Słowenii.

Leszek Salva, Saragossa


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama