Reklama

Reklama

Polska - Rosja 21-20. Media: Polska "czarnym koniem" mistrzostw świata

Dziennikarze sportowi z Hiszpanii okrzyknęli Polskę “czarnym koniem" rozgrywanych w Danii mistrzostw świata piłkarek ręcznych. Twierdzą, że "Biało-czerwone" mogą pokusić się o wygranie turnieju.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Komentatorzy w Hiszpanii wskazują, że środowe zwycięstwo Polek nad faworyzowanymi Rosjankami należy uznać za duży sukces podopiecznych Kima Rasmussena. Przypomnieli, że rywalki "Biało-czerwonych" były do ćwierćfinałowego spotkania jedyną drużyną, która nie przegrała meczu podczas rozgrywanego w Danii turnieju.

"Radio Marca" odnotowało, że Polki z meczu na mecz grają coraz lepiej. Wskazało, że środowym zwycięstwem nad Rosjankami, które w przeszłości czterokrotnie sięgały po tytuł mistrza świata, "Biało-czerwone" pokazały, że mogą pokusić się o wygranie tegorocznego turnieju.

Reklama

"Choć podczas mundialu w 2013 r. Polkom udało się zająć wysokie czwarte miejsce, to niewiele osób przypuszczało, że w tegorocznym turnieju pojawią się ponownie w pierwszej czwórce, a zabraknie tam naszych szczypiornistek, ubiegłorocznych wicemistrzyń Europy. Taki scenariusz przed rozpoczęciem mistrzostw wydawał się mało prawdopodobny" - zauważyli komentatorzy rozgłośni.

Z kolei radio "Cadena Ser" oceniło, że "Biało-czerwone" dotarciem do półfinału potwierdziły, że są "czarnym koniem" tegorocznych mistrzostw świata. "Pokonanie przez 'Biało-czerwone' faworyzowanych Węgierek i Rosjanek świadczy o tym, że Polska doczekała się silnej ekipy szczypiornistek" - stwierdzili hiszpańscy radiowcy.

Podobnie ocenia polski zespół dziennik "As". Gazeta wskazała, że decydująca dla zwycięstw Polek w spotkaniach przeciwko Węgierkom i Rosjankom była bardzo dobra gra w defensywie. Za jedną z bohaterek środkowego ćwierćfinału madrycki dziennik uznał polską bramkarkę.

"Anna Wysokińska fantastycznie zaprezentowała się w spotkaniu z Węgrami, a w środowym meczu z Rosją udowodniła, że jest jedną z najlepszych bramkarek turnieju" - ocenił "As".

W drużynie "Biało-czerwonych" hiszpańscy dziennikarze sportowi wyróżnili, poza Wysokińską, również rozgrywającą Karolinę Kudłacz-Gloc.

Hiszpańskie media wciąż nie mogą się pogodzić z odpadnięciem z mistrzostw świata rodzimej ekipy. Twierdzą, że do wyeliminowania "Wojowniczek" przyczynił się częściowo niski poziom sędziowania w turnieju.

"Odpadliśmy z mistrzostw po ćwierćfinałowym meczu zakończonym skandalicznym rzutem karnym, podyktowanym przeciwko naszym szczypiornistkom już po zakończeniu regulaminowego czasu gry, przy stanie remisowym 21-21. To prawda, że Francuzki były dynamiczniejsze od "Wojowniczek" w decydujących momentach pojedynku, ale do naszego odpadnięcia z turnieju walnie przyczynił się arbiter" - ocenił dziennik "Mundo Deportivo".

W walce o finał Polki zmierzą się z pogromczyniami Francuzek, Holenderkami, które w środowym ćwierćfinale pokonały "Trójkolorowe" 28-25. Spotkanie rozpocznie się w piątek o 18:00.

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z tego meczu

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Tego samego dnia w drugim półfinale zmierzą się Norweżki z Rumunkami.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Reklama

Reklama

Reklama