Reklama

Reklama

Polska przegrała z Białorusią 28-29 w towarzyskim turnieju piłkarzy ręcznych

Polska przegrała z Białorusią 28-29 (16-13) w pierwszym meczu Turnieju Noworocznego piłkarzy ręcznych w Gyoengyoes. Impreza na Węgrzech jest ostatnim sprawdzianem "Biało-czerwonych" przed mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 12 stycznia w Danii.

W drugim piątkowym spotkaniu turnieju Provident Cup 2014 Węgrzy ulegli Czechom w identycznych rozmiarach - 28-29 (13-15).

W sobotę polscy szczypiorniści zmierzą się z Czechami, a dzień później z gospodarzami.

Na Węgry nie pojechali kontuzjowani Michał Jurecki i Patryk Kuchczyński. Ponadto w trybie awaryjnym włączono do składu rozgrywającego Macieja Pilitowskiego, który zastąpił Rafała Glińskiego (uraz łydki).

- Więcej informacji, zwłaszcza na temat startu Rafała w mistrzostwach Europy w Danii, będziemy mieli dopiero po szczegółowych badaniach - powiedział lekarz kadry Rafał Markowski, cytowany na stronie związku.

Reklama

Po powrocie z Gyoengyoes kolejnym etapem przygotowań będzie obóz w Warszawie (7-12.01). 12 stycznia reprezentacja uda się do duńskiego Aarhus, gdzie dzień później zmierzy się z Serbią w swoim pierwszym meczu mistrzostw Starego Kontynentu.

Pozostałymi przeciwnikami w grupie będą Francuzi i Rosjanie.

Polska - Białoruś 28-29 (16-13)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary, Piotr Wyszomirski - Bartłomiej Jaszka 1, Krzysztof Lijewski 4, Karol Bielecki 2, Adam Wiśniewski 5, Bartosz Jurecki 4, Kamil Syprzak, Jakub Łucak, Przemysław Krajewski, Michał Kubisztal 1, Robert Orzechowski 7, Michał Szyba 1, Piotr Chrapkowski 3.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL