Reklama

Reklama

Polska może nie grać w inauguracyjnym meczu ME

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych może nie wystąpić w meczu inaugurującym przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Ze względu na kibiców może zagrać w drugim spotkaniu - poinformował Marcin Rosengarten, odpowiedzialny za komunikację w komitecie organizacyjnym turnieju.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku. "Biało-czerwoni" wszystkie swoje mecze rozegrają w Tauron Arenie Kraków.

Reklama

- Pierwsze spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2016 roku w Krakowie o godz. 18. Natomiast to z udziałem Polaków może być rozegrane później (jako drugie w kolejności, 15 stycznia wieczorem - PAP) ze względu na kibiców. Może tak się wydarzyć, że właściwa ceremonia otwarcia mistrzostw odbędzie się w takim przypadku przez pojedynkiem z udziałem biało-czerwonych. To jest do potwierdzenia, po tym jak dokona się losowaniu grup pierwszej fazy turnieju. Zobaczymy z kim zagramy - powiedział Rosengarten podczas czwartkowej uroczystości uruchomienia w Krakowie zegara odmierzającego czas do rozpoczęcia mistrzostw. 

Losowanie odbędzie się w piątkowe popołudnie w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Jak poinformował Rosengarten, turyści i krakowianie będą mogli śledzić jego przebieg dzięki telebimowi zainstalowanemu na Rynku Głównym.

Zegar został postawiony daleko od centrum miasta, na środku ruchliwego ronda Matecznego.

- Tutaj się krzyżują szlaki komunikacyjne północ - południe, wschód - zachód - powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w trakcie uroczystości.

W chwili, gdy rozpoczęto odmierzanie czasu, zegar wskazywał 211 dni, 6 godzin, 52 minuty i 33 sekundy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje