Reklama

Reklama

Polska - Czechy 29-22 w Christmas Cup piłkarzy ręcznych

Po pokonaniu Słowaków, w poniedziałek polscy piłkarze ręczni wygrali 29-22 (13-10) z Czechami w drugim dniu, rozgrywanego w katowickim Spodku, turnieju Christmas Cup. Sławomir Szmal rozegrał 250. mecz w kadrze i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Po pokonaniu Słowaków, w poniedziałek polscy piłkarze ręczni wygrali 29-22 (13-10) z Czechami w drugim dniu, rozgrywanego w katowickim Spodku, turnieju Christmas Cup. Sławomir Szmal rozegrał 250. mecz w kadrze i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

W innym meczu Słowacja wygrała 27-26 z Węgrami. Polacy są już pewni zwycięstwa w całym turnieju.

Katowicki turniej to jeden z ostatnich etapów przygotowań "Biało-czerwonych" do styczniowych mistrzostw świata w Dausze.

Pierwszą bramkę w poniedziałkowym spotkaniu szybko zdobyli Czesi, a Polacy zdołali wyrównać dopiero pod koniec trzeciej minuty po potężnym rzucie Michała Jureckiego.

Już w szóstej minucie czerwoną kartkę obejrzał reprezentant gości Jakub Szymanski po brutalnym faulu na Krzysztofie Lijewskim.

W pierwszych minutach cały czas utrzymywała się minimalna przewaga gości, a "Biało-czerwoni" marnowali dogodne okazje, także rzuty karne. - Nie jesteśmy w meczu! - wściekał się niemiecki trener Orłów Michael Biegler.

Reklama

Dopiero w 12. minucie Michał Jurecki dał polskiej ekipie pierwsze prowadzenie - 6-5. Siedem minut później było już 9-5 po kontrze i bramce Michała Daszka.

Na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 13-10, ale na początku drugiej połowy grający w przewadze Czesi błyskawicznie doprowadzili do remisu 13-13.

Polacy znów odskoczyli i przez dłuższy czas utrzymywali dwu-, trzybramkową przewagę.

Po 51 minutach gracze Bieglera prowadzili 23-19. Bardzo dobrze w polskiej bramce spisywał się Sławomir Szmal, który został wybrany zawodnikiem meczu.

Po chwili klasę pokazał Mariusz Jurkiewicz, który najpierw po indywidualnej akcji technicznie przerzucił piłkę nad bramkarzem, a po chwili zdobył gola niemal spod własnej bramki.

Wynik meczu na 29-22 dla Polski ustalił w ostatniej minucie Adam Wiśniewski.

Najwięcej bramek dla zwycięzców zdobyli: Patryk Kuchczyński - 6, Mariusz Jurkiewicz - 5 i Bartosz Jurecki - 4.

Polska - Czechy 29-22 (13-10)

Polska: Sławomir Szmal - Krzysztof Lijewski 1, Patryk Kuchczyński 6, Karol Bielecki 2, Adam Wiśniewski 2, Bartosz Jurecki 4, Michał Jurecki 2, Piotr Grabarczyk, Mariusz Jurkiewicz 5, Kamil Syprzak, Michał Daszek 2, Przemysław Krajewski 2, Rafał Przybylski 1, Michał Szyba 2.

Czechy: Tomas Mrkva, Jakub Krupa - Tomas Cip 1, Jiri Motl 1, Jan Sobol, Tomas Babak 5, Petr Linhart 5, Leos Petrovsky 3, Milan Skvaril 1, Petr Vinkelhofer 1, Jakub Sindelar 1, Mihal Kasal 4, Jakub Szymanski.

Kary: Polska - 4 min, Czechy - 10 min.

Sędziowali: Jakub Jerlecki i Michał Łabuń. Widzów 2700.

Tabela po dwóch dniach zawodów:

 1. Polska   2   4   57-42

 2. Słowacja 2   2   47-54

 3. Węgry    2   1   52-53

 4. Czechy   2   1   48-55

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL