Reklama

Reklama

Polska - Brazylia 29-26 w meczu piłkarek ręcznych

Polskie piłkarki ręczne wygrały w towarzyskim meczu we Władysławowie z Brazylią 29-26. W piątek o 20.30 rozpocznie się w Elblągu drugie, oficjalne spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Obie drużyny wezmą w grudniu udział w mistrzostwach świata.

Polskie piłkarki ręczne wygrały w towarzyskim meczu we Władysławowie z Brazylią 29-26. W piątek o 20.30 rozpocznie się w Elblągu drugie, oficjalne spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Obie drużyny wezmą w grudniu udział w mistrzostwach świata.

Środowa konfrontacja w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo nie miała charakteru oficjalnego, dlatego trenerzy podzielili ją na tercje. Pierwsza trwała 25, o dwie pozostałe po 20 minut.

W dwóch pierwszych odsłonach szkoleniowiec "Biało-czerwonych" Kim Rasmussen posłał do boju zawodniczki, które miały już zagwarantowany udział w rozpoczynających się 6 grudnia w Serbii 21. mistrzostwach świata (wsparła je jedynie Karolina Siódmiak). Z kolei w ostatniej tercji na parkiecie pojawiły się piłkarki rywalizujące o dwa pozostałe wolne miejsca.

Grające w podstawowym składzie Polki nie miały większych problemów z wypracowaniem sobie większej przewagi. Co prawda w 13. minucie Brazylijki wygrywały 7-5, ale za chwilę był już remis, a w 25. minucie po trafieniu Małgorzaty Stasiak "Biało-czerwone" wyszły na prowadzenie 15-10.

Pomimo bardzo dobrej postawy Izabeli Czarnej w bramce, "Canarinhos" udało się zmniejszyć straty w trzeciej tercji. Mistrzynie Ameryki Południowej mogły nawet pokusić się o zwycięstwo, ale w ostatnich 20 minutach nie wykorzystały aż czterech rzutów karnych (dwa obroniła zawodniczka koszalińskiej Politechniki).

W piątek o 20.30 rozpocznie się w Elblągu drugie, oficjalne spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Po tym meczu duński szkoleniowiec ma podać kompletną kadrą na mistrzostwa świata w Serbii. Polska rywalizuje w grupie C, a Brazylia w B.

Po meczu w Elblągu reprezentantki dostaną trzy dni wolnego i 3 grudnia rozpoczną ostatnie zgrupowanie w Pruszkowie. 6 grudnia Polki wylecą z Warszawy do Belgradu, a dzień później w oddalonym o 60 kilometrów od stolicy Serbii Zrenjaninie rozegrają pierwszy mecz w grupie C z Paragwajem. Awans do 1/8 finału wywalczą cztery najlepsze drużyny.

Reklama

Polska - Brazylia 29-26

Polska: Małgorzata Gapska, Anna Wysokińska, Izabela Czarna - Karolina Kudłacz 5, Alina Wojtas 4, Iwona Niedźwiedź 3, Kinga Byzdra 3, Monika Stachowska 3, Małgorzata Stasiak 2, Karolina Semeniuk-Olchawa 2, Patrycja Kulwińska 1, Katarzyna Koniuszaniec 1, Kinga Grzyb 1, Agnieszka Jochymek 1, Joanna Gadzina 1, Katarzyna Janiszewska 1, Aleksandra Zych 1, Karolina Siódmiak, Karolina Szwed-Orneborg, Joanna Drabik, Aleksandra Paluch, Monika Migała.

Najwięcej bramek dla Brazylii zdobyły: Fernanda Silva 10 oraz Alexandra Nascimento i Deonise Cavaleiro po 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL