Reklama

Reklama

Polscy piłkarze ręczni po latach zagrają w Krakowie

W 1978 r. po raz ostatni reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegrała mecz w Krakowie. W dniach 1-2 maja w Tauron Arenie Kraków podopieczni trenera Michaela Bieglera zmierzą się z Rumunią i Egiptem.

W trakcie trzydniowego turnieju towarzyskiego "Biało-czerwoni" zmierzą się także z Brazylią. Ten mecz odbędzie 3 maja w Katowicach.

Reprezentacyjny rozgrywający Piotr Masłowski przyznał, że rywale nie są z najwyższej półki. Wyjaśnił, że w tym okresie trudno zakontraktować lepszych rywali.

- Jednak i tak będzie to ciekawy turniej. Zobaczymy na jakim jesteśmy etapie po mistrzostwach świata w Katarze. W naszym zespole jest wiele kontuzji. Pewnie więc będzie to szansa do pokazania się dla młodych zawodników - powiedział podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami w Krakowie zawodnik Azotów Puławy.

Reklama

Miejsce rozegrania pierwszej części turnieju nie jest przypadkowe. To właśnie w Tauron Arenie polscy szczypiorniści zagrają swoje wszystkie spotkanie podczas mistrzostw Europy w styczniu 2016 r. Zdaniem Masłowskiego Biegler ma już koncepcję drużyny na mistrzostwa: "Szkielet zespołu już jest".

Jak przypomniał redaktor naczelny magazynu wydawanego przez ZPRP "Handball Polska" Marek Skorupski, w 1978 r. w dawnej hali Hutnika (w Krakowie-Nowej Hucie) rozegrano międzynarodowy turniej piłkarzy ręcznych, w którym triumfowali Polacy.

W stolicy Małopolski odbędą się również inne mecze turniejowe: Egipt - Brazylia (1 maja), Rumunia - Brazylia (2 maja), zaś w katowickim Spodku Egipt - Rumunia (3 maja).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama