Reklama

Reklama

Polki poznały rywalki w mistrzostwach Europy

Polskie piłkarki ręczne znalazły się wraz z Czarnogórą, Niemcami i Hiszpanią w grupie D listopadowych mistrzostw Europy. W czwartek w Lublanie odbyło się losowanie. "Biało-Czerwone" swoje mecze rozegrają w Podgoricy.

Polki z kompletem punktów wygrały swoją grupę eliminacyjną, w której rywalizowały ze Szwajcarią, Rosją i Litwą. "Biało-Czerwone" za mecze z Rosją otrzymały walkowery. To efekt sankcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej (EHF) w wyniki agresji militarnej Rosji na Ukrainę. Dzięki temu Polska obok Norwegii, Danii i Francji znalazła się w pierwszym koszyku przed losowaniem.

W mistrzostwach Europy zagra 16 reprezentacji, 12 z nich wyłoniły kwalifikacje. Liczbę uczestników uzupełnia trójka gospodarzy - Słowenia, Macedonia Północna i Czarnogóra - oraz broniąca tytułu Norwegia. Po raz pierwszy w historii w roli gospodarza wystąpią trzy federacje.

Reklama

Polska kolejno zmierzy się z Niemcami (5 listopada), Hiszpanią (7 listopada) i Czarnogórą (9 listopada).

ME piłkarek ręcznych. Z grupy awansują po trzy najlepsze zespoły

Do rundy głównej mistrzostw awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy, z zaliczeniem wyników fazy grupowej. Grupa A połączy się z B, a C z D. Spotkanie rundy głównej rozgrywane będą w Lublanie i Skopje. Faza finałowa odbędzie się w Lublanie.

Polki po raz ósmy i piąty z rzędu wystąpią w ME. Najwyższe, piąte miejsce zajęły w 1998 roku. Na poprzednich mistrzostwach uplasowały się na 14. pozycji.

Turniej odbędzie się w dniach 4-20 listopada.

Podział na grupy ME piłkarek ręcznych:

grupa A (Lublana): Norwegia, Węgry, Chorwacja, Szwajcaria 

grupa B (Celje): Dania, Szwecja, Słowenia, Serbia 

grupa C (Skopje): Francja, Holandia, Macedonia, Rumunia 

grupa D (Podgorica): Polska, Czarnogóra, Niemcy, Hiszpania  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy