Reklama

Reklama

Półfinał ME piłkarek ręcznych - Norwegia - Szwecja 29-25

W półfinałowym meczu mistrzostw Europy piłkarek ręcznych Norweżki wygrały ze Szwedkami 29-25. Aktualne mistrzynie olimpijskie w finale zagrają z Hiszpankami.

Norweżki od początku objęły prowadzenie. Zaraz po pierwszym gwizdku było już 2-0. Przewaga w pewnym momencie wynosiła nawet cztery bramki (10-6). 

Tuż przed przerwą Szwedki zmniejszyły straty. Po rzucie Gullden było 12-11. Norweżki szybko odpowiedziały bramką z koła i pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 13-11.

Od początku drugiej części gry trwała walka bramka za bramkę. Raz Szwedki zbliżały się na jedno trafieniu, to znowu Norweżki odskakiwały na dwubramkową różnicę.

Po przerwie szczypiornistki obu drużyn grały znacznie skuteczniej. Już po 12 minutach od startu drugiej połowy było 19-17. Wtedy jednak Norweżki zaczęły lepiej bronić i zwiększyły prowadzenie. Bramka Koren z prawego skrzydła sprawiła, że na tablicy widniał wynik 22-17.

Reklama

Szwedki zaczęły się spieszyć. Zdecydowały się nawet na grę siódemką w polu, bez bramkarki. Norweżki były jednak bezwzględne, wykorzystując kontry. Po jednej z nich i rzucie Oftedal przewaga wynosiła już sześć bramek (28-22). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29-25.

Rywalkami Norweżek w finale będą Hiszpanki. Szwedki o brązowy medal zagrają z Czarnogórkami.

Norwegia - Szwecja 29-25 (13-11)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje