Reklama

Reklama

Półfinał ME piłkarek ręcznych - Czarnogóra - Hiszpania 18-19

Hiszpanki pierwszymi finalistkami mistrzostw Europy piłkarek ręcznych! Szczypiornistki z Półwyspu Iberyjskiego pokonały obrończynie tytułu Czarnogórki 19-18.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszły Hiszpanki. Szybko uzyskały one cztery bramki przewagi (2-6). Czarnogórki były nieskuteczne. Nie wykorzystywały nawet bardzo dogodnych sytuacji. Z kolei Hiszpanki trafiały do siatki niemal z każdej pozycji (5-12).

Pod koniec pierwszej połowy szczypiornistki z Czarnogóry nieznacznie zmniejszyły straty. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał wynik 8-13.

W drugiej połowie ambitnie walczące Czarnogórki mozolnie zmniejszały straty. Na trzy minuty przed końcem obrończynie tytułu traciły już tylko dwie bramki (16-18).

Potem świetną interwencją popisała się bramkarka Czarnogóry, a z koła do bramki trafiła Radicević i Hiszpanki prowadziły tylko 18-17.

Reklama

Minutę przed końcem piątą bramkę w meczu zdobyła Pinedo, Czarnogórki za to zaliczyły stratę i stało się jasne, że to Hiszpanki zagrają w finale mistrzostw Europy!

W rozegranym wcześniej spotkaniu o piąte miejsce Francuzki pokonały Węgierki 26-25 (16-13).

Czarnogóra - Hiszpania 18-19 (8-13)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje