Reklama

Reklama

Polacy zagrają w 4 Nations Cup w Ergo Arenie

To będzie mocny, sylwestrowy sprawdzian kadry polskich szczypiornistów przed mistrzostwami Europy, których Polska jest współgospodarzem.

4 Nations Cup to reprezentacyjny turniej piłki ręcznej rozgrywany zawsze w okolicy Sylwestra. W 2019 r. zawody odbyły się w Tarnowie, w 2018 r. w Opolu, rok wcześniej w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. W 2021 r. turniej powróci do Trójmiasta, a Japonia, Holandia i Tunezja będą rywalami reprezentacji Polski w dniach 28-30. Bilety na jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu polskiej piłki ręcznej i sprawdzian generalny przed mistrzostwami Europy, które w styczniu zostaną rozegrane na Węgrzech i Słowacji. W meczach w Bratysławie rywalami Polaków w grupie będą Niemcy, Białorusini i Austriacy.

Reklama

Piłka ręczna. Polacy zagrają w 4 Nation Cup w Ergo Arenie

To będzie ważny etap w ocenie przydatności zawodników oraz weryfikacja pracy wykonanej przez nas podczas obozu w Cetniewie. Wysokiej klasy rywale pozwolą ocenić, jak gracze adaptują się na tle różnorodnych przeciwników - zapowiada Patryk Rombel, trener reprezentacji Polski.Grudniowy turniej będzie dla naszej drużyny jednym z kluczowych etapów przygotowań do zaplanowanego na styczeń EHF Euro 2022 oraz pierwszym przystankiem na drodze do startu w najważniejszej imprezie w historii polskiego szczypiorniaka, czyli mistrzostwach świata, która w 2023 roku zorganizują wspólnie Polska i Szwecja.

4 Nations Cup. Terminarz:

28 grudnia, 15:30 Holandia - Japonia, 17:45 Polska - Tunezja
29 grudnia, 16:15 Tunezja - Holandia, 18:30 Polska - Japonia
30 grudnia, 16:15 Japonia - Tunezja, 18:30 Polska - Holandia

Maciej Słomiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama