Reklama

Reklama

Polacy wygrali Turniej Noworoczny piłkarzy ręcznych

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych wygrała rozegrany w Czechach Turniej Noworoczny. W ostatnim spotkaniu biało-czerwoni pokonali gospodarzy 25:24

Turniej w Brnie i Hodoninie to ostatni, ale też jedyny sprawdzian Polaków przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami świata w Hiszpanii. Po remisie z Węgrami 27:27 i wygranej ze Słowacją 30:25 trener Michael Biegler tym razem dał odpocząć Krzysztofowi Lijewskiemu, Przemysławowi Krajeńskiemu i Michałowi Chodarze.

Spotkanie było zacięte. W pierwszej połowie skuteczniejsi byli Czesi schodząc do szatni z dwoma golami przewagi. Po przerwie Polacy szybko odrobili straty wygrywając pierwsze pięć minut 5:1. Na boisku pojawił się Michał Jurecki, który nie tylko sam rzucał ale i podawał do grającego na kole swojego brata Bartosza, a do tego harował w obronie.

Reklama

Po kolejnych minutach biało-czerwoni wygrywali już 19:16, kilka udanych interwencji dołożył Marcin Wichary ale radość z dobrej gry i wyniku nie trwała długo. Podopieczni Michaela Bieglera rozkojarzyli się, prawie dwie minuty grali z przewagą dwóch zawodników, ale zdobyli tylko jednego gola. Pięć minut przed końcem Czesi doprowadzili do remisu 22:22.

W końcówce znów bracia Jureccy przechylili szalę zwycięstwa. Najpierw Michał podał do Bartosza, który zdobył gola z koła. Potem znowu Michał przejął w piłkę w obronie, podał do kontry i kolejne trafienie zaliczył Adam Wiśniewski. I na deser, wyjątkowo znowu Michał Jurecki, grzmotnął z drugiej linii i 90 sekund przed końcem Polska zapewniła sobie wygraną. Dwa gole Czechów w ostatnich sekundach tyko ustaliły wynik na 25:24 dla biało-czerwonych.

Mistrzostwa świata zaczynają się w piątek. Polacy dzień później o 20 w Saragossie zmierzą się z Białorusią. Ich rywalami w grupie są jeszcze Arabia Saudyjska, Serbia, Słowenia i Korea Południowa.

Autor: Leszek Salva

Czechy - Polska 24:25 (12:10)

Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 5, Kubisztal 1 (1), M. Jurecki 4, Bielecki 1, Szpera 1, B. Jurecki 2, Syprzak 1, Orzechowski 3, Bartczak 2, Wiśniewski 4, Jurkiewicz 1, Pilitowski.

Czechy: Mrkva, Petrzala - Motl 9 (3), Śulc 3, Buchta 2, Dostali 2, Zdrahala 2,  Becvar 1, Jurka 1, Kotrc 1, Prachar 1, Sklenak 1, Strunek 1, Cip, Vrany.

Końcowa tabela:

1. Polska   5 pkt 82-76

2. Węgry    4     86-80

3. Słowacja 2     80-83

4. Czechy   1     74-83


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL