Reklama

Reklama

Polacy rozpoczynają walkę w mistrzostwach świata. Na początek Niemcy

Od piątkowego meczu z Niemcami (godz. 17) polscy piłkarze ręczni rozpoczną rywalizację w mistrzostwach świata w Katarze. Spotkanie odbędzie się w wybudowanej na pustyni, mogącej pomieścić 15,3 tys. widzów, Lusail Multipurpose Hall niedaleko Dauhy. Transmisja w TVP2.

Jak na ironię, "Biało-czerwoni" awansowali do mundialu po wygranym dwumeczu z Niemcami w fazie play off eliminacji. Piątkowi przeciwnicy dostali się do turnieju kuchennymi drzwiami, dzięki tzw. dzikiej karcie, jaką otrzymali w miejsce zdyskwalifikowanej ze względów proceduralnych Australii.

Niemcy to mistrzowie świata z 2007 roku, kiedy w finale pokonali Polaków. W ostatnich latach nie wiedzie im się już tak dobrze, ale to zawsze trudny zespół do pokonania.

"Niemcy mają najmocniejszą ligę na świecie. Co prawda reprezentacja może nie jest tak mocna, jak w 2007 roku, kiedy zdobyła tytuł, ale będzie się bardzo starać udowodnić, że ta "dzika karta" to nie jest przypadkowa sprawa. To będzie zupełnie inny mecz niż w barażach. Inna ranga, inna stawka, będzie dużo walki" - powiedział  obrotowy reprezentacji Bartosz Jurecki.

Reklama

W Katarze w drodze do 1/8 finału polskiej drużynie, prowadzonej przez... niemieckiego szkoleniowca Michaela Bieglera, przyjdzie zmierzyć się jeszcze z Danią, Rosją, Argentyną i Arabią Saudyjską.

Program spotkań grupy D:

16 stycznia

Rosja - Arabia Saudyjska     (13.00 czasu polskiego)

Polska - Niemcy              (17.00)

Dania - Argentyna            (19.00)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Niemcy!


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama