Polacy pokonali Czechów i są w ósemce ME piłkarzy ręcznych do lat 18

Młodzi polscy piłkarze ręczni pokonali Czechów 27-20 i awansowali do najlepszej ósemki rozgrywanych w Gdańsku i Gdyni mistrzostw Europy do lat 18.

W meczu z Czechami najwięcej bramek dla Polski zdobyli Maciej Skibiński 7, Borys Brukwicki 5 i Maksymilian Rolka 4.

W inauguracyjnym meczu w czwartek "Biało-czerwoni" przegrali 22-31 z broniącymi wywalczonego dwa lata temu w Austrii mistrzowskiego tytułu Niemcami, natomiast w piątek wygrali 26-24 z Białorusią.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu grupy D Niemcy rozgromiły Białoruś 43-23 (23-12) i do awansu do czołowej ósemki naszym szczypiornistom wystarczył remis w ostatnim spotkaniu z Czechami, którzy przegrali dwie wcześniejsze konfrontacje.

Do przerwy było trochę nerwowo - Polacy prowadzili 8-7, aby za chwilę przegrywać 8-11. Po 30. minutach Polacy zeszli jednak do szatni z przewagę jednego trafienia (12-11), a druga połowa toczyła się już pod ich dyktando. Ostatecznie gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo 27-20, dzięki któremu przypieczętowali nie tylko swój awans do czołowej ósemki mistrzostw Europy, ale także do przyszłorocznych mistrzostw świata do lat 19.

W kolejnym spotkaniu Polska zmierzy się we wtorek o 17 w Gdyni z Francuzami, którzy zajęli drugie miejsce w grupie C. W drugim meczu grupy M2 Niemcy zagrają o 19 z Węgrami.