Reklama

Reklama

Pogoń Baltica Szczecin w ćwierćfinale Challenge Cup EHF

Pogoń Baltica Szczecin awansowała do ćwierćfinału Challenge Cup EHF. Polski zespół po raz drugi pokonał portugalski JAC Alcanena 26-21.

Spotkanie było rewanżem za sobotnie zwycięstwo szczecinianek 33-22. Mimo, że niedzielny mecz rozegrany został, tak jak poprzedni, w Portugalii, w roli gospodyń występował zespół Adriana Struzika. Kluby wcześniej porozumiały się, że oba mecze odbędą się w Alcanenie, by obniżyć koszty udziału w rozgrywkach pucharowych. 

Reklama

Wysoka wygrana w pierwszym meczu sprawiła, że w rewanżu trener Struzik częściej korzystał ze zmienniczek, a podstawowe zawodniczki, jak Małgorzata Stasiak czy Monika Stachowska sporo czasu przesiedziały ubrane w dresy na ławce rezerwowych.

Ze strony JAC - podobnie jak w pierwszym meczu - największe zagrożenie pod polską bramką siała Nueza Valente. Lewoskrzydłowa zespołu z Alcaneny w dwumeczu rzuciła łącznie 19 bramek. Nie miała jednak wsparcia w koleżankach z zespołu, które - podobnie jak w drugiej części meczu sobotniego - miały ogromne problemy z przebiciem się przez szczelny blok defensywny Pogoni.

Rewanżowy pojedynek o tyle różnił się od pierwszego meczu, że wówczas szczypiornistki portugalskie przynajmniej w pierwszej połowie dotrzymywały kroku Polkom, a w pierwszym kwadransie nawet utrzymywały dwubramkowe prowadzenie. Rewanż rozpoczął się od celnych trafień Agaty Cebuli, Stasiak i Moniki Koprowskiej i od razu Pogoń objęła dwubramkowe prowadzenie. Rywalki ani razu nie zdołały doprowadzić do remisu, a dwubramkowe prowadzenie Pogoń utrzymała do przerwy.

Na początku drugiej połowy - podobnie jak w sobotę - zarysowała się wyraźna przewaga szczecinianek, które przez 10 pierwszych minut nie pozwoliły rywalkom na zdobycie ani jednego gola. Same skutecznie grały z kontry - trzy trafienia w takich sytuacjach zaliczyła Cebula. Tym samym w 40. min. na tablicy widniał się wynik 19-12. Ostatnie 20 minut meczu obfitowało w błędy po obu stronach. Ostatecznie Pogoń Baltica pewnie zwyciężyła i jest już w najlepszej ósemce Pucharu Challenge.

Pogoń Szczecin - JAC Alcanena 26-21 (14-12)

Bramki:

Pogoń - Agata Cebula 7, Patrycja Noga 3, Aleksandra Zimny 3, Katarzyna Sabała 2, Monika Głowińska 2, Patrycja Królikowska 2, Małgorzata Stasiak 2, Monika Koprowska 2, Martyna Huczko 1, Daria Zawistowska 1, Hanna Jaszczuk 1.

JAC: Neuza Valente 9, Raquel Sarmento 4, Adriana Lage 3, Patricia Rodrigues 3, Ana Rita Henriques 1, Raquel Anacleto 1.

Łączny wynik dwumeczu: 55- 43 dla Pogoni Baltica, która awansowała do 1/4 finału.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje