Reklama

Reklama

Pogoń Baltica Szczecin - Selgros Lublin 22-25 w finale ligi piłkarek ręcznych

Pogoń Baltica Szczecin przegrał 22-25 z Selgrosem Lubin w pierwszym meczu finałowym ekstraklasy piłkarek ręcznych.

Rywalizacja o mistrzostwo kraju rozpoczęła się w Szczecinie, bo to Pogoń Baltica wygrała rundę zasadniczą w bieżącym sezonie i obrończynie tytułu musiały przejechać całą Polskę, by rozpocząć bój o kolejny złoty medal.

Szczecinianki w sezonie zasadniczym dwukrotnie wygrały z Selgrosem i miały swoisty handicap psychiczny. Nie miały jednak handikapu fizycznego, bo w półfinale stoczyły aż pięć meczów z Vistalem Gdynia i do pierwszego meczu finałowego miały raptem dwa dni odpoczynku. Lublinianki odpoczywały ponad tydzień.

Mecz wprawdzie rozpoczął się od dwóch trafień Marty Gęgi, która potem okazała się najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie, ale potem szczecinianki uspokoiły grę i przejmowały inicjatywę. W 7. min. po rzucie z koła Kamili Szczeciny Pogoń po raz pierwszy objęła prowadzenie (3-2). Do 20. min. wynik oscylował w okolicy remisu, ale ostatnie 10 minut pierwszej odsłony meczu należały do zespołu trenera Adriana Struzika. Kolejno Moniky Bancilon, Katarzyna Sabała i Aleksandra Zimny zdobyły po bramce i zrobiło się 10:7 dla pretendentek do tytułu, które nie oddały już prowadzenia do końca tej odsłony.

Reklama

Z czterobramkowego prowadzenie do przerwy nie zostało nic już w 37. min. spotkania, gdy Alesia Mihdaliowa skuteczną kontrą doprowadziła do stanu 14-14. Remis jeszcze wyświetlał się na tablicy na kwadrans przed końcem (16-16), ale ostatnie 15 minut należało do przyjezdnych. Ponownie do bramki zaczęła trafiać Gęga, a wynik ustaliła Mihdaliowa.

W niedzielę drugi mecz finałowy, a potem rywalizacja przeniesie się do Lublina.

Pierwszy mecz finałowy: Pogoń Baltica Szczecin - Selgros Lublin 22-25 (13-9)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Selgrosu. W niedzielę drugie spotkanie także w Szczecinie o godz. 14.45.

Bramki:

Pogoń: Aleksandra Zimny 6, Katarzyna Sabała 5, Moniky Bancilon 3, Kamila Szczecina 3, Daria Zawistowska 2, Hanna Jaszczuk 2, Patrycja Królikowska 1.

Selgros: Marta Gęga 7, Kristina Repelewska 4, Alesia Mihdaliowa 4, Kamila Skrzyniarz 4, Agnieszka Kocela 3, Jessica Quintino 1, Joanna Drabik 1, Małgorzata Rola 1.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje