Reklama

Reklama

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 29-17 w 2. meczu finałowym

Pogoń Baltica Szczecin pokonała MKS Selgros Lublin 29-17 (14-9) i wyrównała stan rywalizacji (1-1) w finale ekstraklasy piłkarek ręcznych. Mistrzyniami zostaną szczypiornistki, które wygrają trzy mecze.

Lubinianki potrzebowały aż siedmiu minut, aby piłkę umieścić w siatce. Na bramkę Adrianny Płaczek strzelała cała szóstka Selgrosu - żadna z zawodniczek nie zdołała trafić do celu. Z drugiej strony gole zdobyły Miniky Bancilon, Monika Koprowska i dwukrotnie Daria Zawistowska.

To prowadzenie nie stopniało do końca meczu, a wręcz z minuty na minutę rosło. Tylko pomiędzy 14. a 20. przyjezdne zanotowały chwilę dominacji, strzelając trzy gole z rzędu (Jessica Quintino, Marta Gęga i Kristina Repelewska). Był to ich jedyny zryw w tym spotkaniu.

Szczecinianki popełniały błędy w rozegraniu, ale świetnie spisywały się w obronie, a za plecami miały doskonale broniącą Płaczek. Do przerwy prowadziły pięcioma bramkami.

Reklama

W drugiej połowie dominacja miejscowych była jeszcze większa. Obrończynie tytułu uzyskały ledwie osiem bramek. Słabiej spisywała się Gęga. Na rozegraniu pomysłów na akcję nie miały ani Alesia Mihdaliowa ani Kamila Skrzyniarz.

Po drugiej stronie boiska rozstrzelała się rezerwowa Karolina Kochaniak i to ona w 42. minucie doprowadziła trzecim z rzędu golem do stanu 20-12. Na 10 minut przed końcem po rzucie z koła Kamili Szczeciny różnica wynosiła już 10 bramek (26-16) i trener Adrian Struzik mógł desygnować do gry zmienniczki. Zwłaszcza, że w końcówce kontuzji - wyglądającą na groźną - doznała Moniky Bancilon.

- Na szczęście to tylko lekkie podkręcenie kostki i będzie gotowa do gry w kolejnych meczach - oznajmił Przemysław Mańkowski, prezes Pogoni Baltica.

Drugi mecz finałowy:

Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin 29-17 (14-9)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1. Kolejne dwa spotkania odbędą się za tydzień w Lublinie.

Bramki:

Pogoń: Aleksandra Zimny 7, Daria Zawistowska 6, Moniky Bancilon 4, Karolina Kochaniak 4, Kamila Szczecina 2, Agata Cebula 2, Monika Koprowska 2, Hanna Jaszczuk 1, Patrycja Królikowska 1.

Selgros: Marta Gęga 6, Kristina Repelewska 4, Jessica Quintino 2, Alesia Mihdaliowa 1, Kamila Skrzyniarz 1, Agnieszka Kocela 1, Joanna Drabik 1, Małgorzata Rola 1.

Drugi mecz o trzecie miejsce:

Start Elbląg - Vistal Gdynia 26-29 po dogrywce (24-24, 12-16)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1. Kolejne dwa mecze w sobotę i niedzielę w Gdyni.

Najwięcej bramek: dla Startu - Sylwia Lisewska 6, Aleksandra Dankowska 4, Joanna Waga 4, Sylwia Matuszczyk 3, dla Vistalu - Katarzyna Janiszewska 7, Emilia Galińska 6, Aleksandra Zych 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL