Reklama

Reklama

Piotr Przybecki ogłosił skład reprezentacji szczypiornistów. Bez Michała Jureckiego

Nowy trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Piotr Przybecki ogłosił skład kadry na turniej towarzyski w Norwegii, a także mecze eliminacji mistrzostw Europy z Serbią i Rumunią. Najbardziej dziwi brak najlepszego polskiego szczypiornisty - Michała Jureckiego. To tak, jakby selekcjoner piłkarzy Adam Nawałka zrezygnował z Roberta Lewandowskiego!

W składzie jest dużo nowych zawodników. Z doświadczonych graczy Przybecki postawił m.in. na Kamila Syprzaka, Adama Malchera, Piotra Chrapkowskiego, Michała Daszka, Przemysława Krajewskiego, czy Rafała Przybylskiego. 

Kadra rozpocznie zgrupowanie 1 czerwca w Cetniewie. Tydzień później "Biało-czerwoni" wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju w norweskim Elverum. Rywalami Polaków, oprócz gospodarzy, będą jeszcze Szwedzi i Islandczycy.

Potem podopiecznych Piotra Przybeckiego czekają dwa ostatnie mecze w eliminacjach mistrzostw Europy - na wyjeździe. w Niszu z Serbią (14.06) i u siebie, w Gdańsku z Rumunią (18.06). Polacy mają tylko matematyczne szanse na awans. 

Reklama

- Większość tych powołań da się obronić - uważa ekspert Interii Leszek Salva. - Odmładzamy kadrę, a jej celem głównym jest awans na igrzyska w Tokio.

Wielu kibiców zastanawiać może pominięcie większości zawodników najsilniejszej polskiej ekipy, ubiegłorocznego zwycięzcy Ligi Mistrzów - Vive Tauron Kielce. Z tego zespołu trener Przybecki powołał tylko Piotra Chrapkowskiego.

- Najtrudniej obronić w tych powołaniach brak Michała Jureckiego. To był lider reprezentacji , jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy polski piłkarz ręczny. Jest w gazie i powinien być lokomotywą ciągnącą ten wózek - uważa Salva.

- Tym bardziej, że tej kadrze za kadencji Tałanta Dujszebajewa brakowało kogoś z charyzmą, kto by wrzasnął, pobudził zespół w przerwie - dodaje.

Pominięcie innych kielczan nie dziwi naszego eksperta.

- W miejsce Mateusza Jachlewskiego można sprawdzać innych, podobno nie brakuje nam talentów. Mariusz Jurkiewicz jest po kontuzji, w finale Pucharu Polski wystąpił pierwszy raz od stycznia, więc formy będzie szukał do jesieni. Mateusz Kus za chwilę skończy 30 lat, więc na pewno nie jest perspektywiczny - wylicza Salva. - Paweł Paczkowski doznał kontuzji i będzie się leczył ponad miesiąc. Kołowy Patryk Walczak jest w kadrze B.

Salva przypomina też, że Sławomir Szmal z Krzysztofem Lijewskim i Karolem Bieleckim już wcześniej zrezygnowali z występów w reprezentacji, a dwaj ostatni wrócili awaryjnie na mecze z Białorusią.

- Plusem dla tej kadry jest to, że przez półtora roku nie zagra nawet pół meczu o stawkę, więc jest czas na budowę mocnej ekipy - twierdzi nasz ekspert.


Skład kadry:

1. Ignacy Bąk - KPR Gwardia Opole S.A.
2. Antoni Łangowski - KPR Gwardia Opole S.A.
3. Adam Malcher - KPR Gwardia Opole S.A.
4. Paweł Genda - MMTS Kwidzyn S.A.
5. Michał Potoczny - MMTS Kwidzyn S.A.
6. Marek Szpera - MMTS Kwidzyn S.A.
7. Michał Daszek - SPR Wisła Płock S.A.
8. Adam Morawski - SPR Wisła Płock S.A.
9. Przemysław Krajewski - KS Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A.
10. Rafał Przybylski - KS Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A.
11. Marek Daćko - Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
12. Mateusz Kornecki - Górnik Zabrze Piłka Ręczna S.A.
13. Jan Czuwara - MKS Zagłębie Lubin S.A.
14. Arkadiusz Moryto - MKS Zagłębie Lubin S.A.
15. Adrian Kondratiuk - Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
16. Łukasz Rogulski - Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
17. Piotr Chrapkowski - KS Vive Handball Kielce S.A.
18. Szymon Sićko - KS SPR Chrobry Głogów S.A.
19. Kamil Syprzak - FC Barcelona Lassa (Hiszpania)

RK, MB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL