Reklama

Reklama

Piłkarze ręczni na Węgry bez Michała Jureckiego i Patryka Kuchczyńskiego

Turniej Noworoczny w Gyoengyoes, który odbędzie się w dniach 3-5 stycznia, będzie ostatnim sprawdzianem polskich piłkarzy ręcznych przed mistrzostwami Europy w Danii. Na Węgry nie pojechali kontuzjowani Michał Jurecki i Patryk Kuchczyński.

Oprócz gospodarzy rywalami "Biało-czerwonych" będą Białorusini i Czesi.

Po powrocie z Węgier kolejnym etapem przygotowań będzie obóz w Warszawie (7-12.01). 12 stycznia reprezentacja uda się do duńskiego Aarhus, gdzie dzień później zmierzy się z Serbią w swym pierwszym meczu czempionatu Starego Kontynentu. Pozostałymi przeciwnikami w grupie będą Francuzi i Rosjanie.

"Za wcześnie jeszcze mówić o celach, jakie sobie postawimy przed mistrzostwami Europy. Na Węgry zabieramy kilku rekonwalescentów, w tym Mariusza Jurkiewicza, Bartka Jureckiego i Kamila Syprzaka. Każdy dzień przybliżający nas do imprezy w Danii działa na naszą korzyść. Nie wiadomo jednak w jakiej dyspozycji będą ci zawodnicy" - powiedział selekcjoner reprezentacji Michael Biegler, cytowany na stronie internetowej ZPRP.

Reklama

Na turniej w Gyoengyoes nie pojechali kontuzjowani Michał Jurecki i Patryk Kuchczyński. Obaj dochodzą do pełnej sprawności w porozumieniu z lekarzem kadry Rafałem Markowskim.

"Ta dwójka ma zalecone indywidualnie treningi i zabiegi. Michał ma uraz ścięgna Achillesa w obu nogach, a Patryk naciągnął lekko mięsień na przedostatnim treningu kadry przed Nowym Rokiem. Powinni do nas dołączyć 7 stycznia" - wyjaśnił Markowski. 

Skład reprezentacji na Turniej Noworoczny Provident Cup 2014:

bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK, Węgry)

obrotowi: Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce), Kamil Syprzak (SPR Wisła Płock SA), Bartosz Jurecki (SC Magdeburg, Niemcy)

Rozgrywający: Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski (wszyscy Vive Targi Kielce), Rafał Gliński (Stal Mielec), Mariusz Jurkiewicz (SPR Wisła Płock SA), Michał Kubisztal (Górnik Zabrze), Michał Szyba (Azoty Puławy), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin)

skrzydłowi: Adam Wiśniewski (SPR Wisła Płock SA), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów).

Terminarz turnieju:

03.01 (piątek)

g.14.45 Polska - Białoruś

17.00 Węgry - Czechy

04.01 (sobota)

13.00 Białoruś - Węgry

15.15 Czechy - Polska

05.01 (niedziela)

10.45 Białoruś - Czechy

13.00 Węgry - Polska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje