Piłka ręczna. Weronika Gawlik doceniona przez EHF

Interwencja bramkarki Perły Lublin Weroniki Gawlik w sobotnim meczu z rosyjskim zespołem Rostov-Don (20-30) uznana została za najlepszą ze wszystkich ośmiu spotkań 5. kolejki Ligi Mistrzyń piłkarek ręcznych.

Po każdej kolejce LM eksperci telewizyjni Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) dokonują wyboru m.in. najlepszych pięciu interwencji. W miniony weekend za najefektowniejszą i najskuteczniejszą uznano obronę Gawlik, która w 19. minucie spotkania Perły z mistrzyniami Rosji najpierw skutecznie interweniowała po rzucie z dystansu Holenderki Lois Abbingh, a gdy odbitą przez Polkę piłkę przechwyciła Kristina Kożokar nie dała się pokonać rosyjskiej lewoskrzydłowej wykonując efektowny szpagat.

W poprzedniej kolejce aż dwie interwencje lubelskich bramkarek z meczu z rumuńskim CSM Bukareszt znalazły się w najlepszej piątce - Gabrijeli Besen z pierwszej połowy (uznana jako druga) oraz Gawlik z końcówki spotkania.

Lubelska Perła przegrała dotychczas wszystkie pięć spotkań grupowych i na pewno nie awansuje do dalszej rywalizacji w LM. Trafi natomiast do fazy grupowej Pucharu EHF.

Dowiedz się więcej na temat: Weronika Gawlik