Reklama

Reklama

Piłka ręczna. Reprezentacja Polski z dziką kartą mistrzostw świata 2021

Znakomita wiadomość dla polskich szczypiornistów! Reprezentacja Polski otrzymała dziką kartę na mistrzostwa świata 2021 w Egipcie.

Z powodu pandemii koronawirusa nie udało się dokończyć eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw świata. IHF przyznało awanse na podstawie wyników z mistrzostw Europy 2020.

Dziś światowy związek przyznał dwie dzikie karty, gwarantujące udział na imprezie. Otrzymali je Polacy oraz Rosjanie.

"Przy podejmowaniu decyzji uwzględniono ogólny poziom piłki ręcznej w danym kraju, wpływ dzikiej karty na globalny rozwój piłki ręcznej i wzmocnienie flagowych wydarzeń IHF, a także przyczyny ekonomiczne, szczególnie pod kątem czasów COVID-19" - napisano w uzasadnieniu IHF.

Mistrzostwa świata w Egipcie rozpoczną się 14 stycznia i potrwają do 31 stycznia 2021 roku.

"Biało-Czerwoni" nie zakwalifikowali się na ostatni mundial. Po raz ostatni na mistrzostwach świata rywalizowali w 2017 roku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama