Reklama

Reklama

Piłka ręczna. Marcin Lijewski: Rozmiary zwycięstwa nie są istotne

- Rozmiary zwycięstwa nie są istotne - powiedział trener ekstraklasowych piłkarzy ręcznych NMC Górnika Zabrze Marcin Lijewski, po zwycięstwie we własnej hali z Azotami Puławy 32-25.

Przy stanie 32-23 jego podopieczni kilka razy w łatwy sposób stracili piłkę w ataku. W efekcie rywale zdołali zmniejszyć rozmiary porażki o dwa gole.

Opiekun zabrzan zwrócił uwagę, że w ostatnich minutach wpuścił na plac gry rezerwowych graczy.

- Dziś się udało wygrać, a nie wiadomo jak będzie wyglądać rewanżowy mecz w Puławach. Ja chcę mieć 15, 16 piłkarzy gotowych do gry. Kogo to obchodzi, czy to się odbędzie się kosztem zwycięstwa nie 10 a na przykład siedmioma bramkami - powiedział Lijewski.

Zdaniem szkoleniowca Azotów Puławy Michała Skórskiego głównym powodem porażki był fakt, że jego podopieczni nie potrafili powstrzymać od celnych rzutów obrotowego Górnika Marka Daćki.

Reklama

- Niewiele straciliśmy bramek po rzutach z drugiej linii. W dużej mierze padały one przy udziale Daćki. Nieudane akcje w obronie powodowały u nas frustrację i proste błędy w ataku. Chociaż w pierwszej połowie mieliśmy przewagę, to nie udało nam się jej utrzymać do przerwy. W drugiej połowie przez pewien moment skutecznie goniliśmy zabrzan, ale nie potrafiliśmy konsekwentnie grać do końca - dodał Skórski.

Ponad 577 metrów kwadratowych ma flaga Polski, która została rozwinięta przez zawodników przed tym spotkaniem. Pokryła ona całe boisko. W ten sposób uczczono przypadające w poniedziałek święto Niepodległości.

NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy 32-25 (17-12)

Najwięcej bramek: dla Górnika - Marek Daćko 6, Bartłomiej Tomczak 6, Iso Sluiters 6, Jan Czuwara 4; dla Azotów - Piotr Jarosiewicz 5, Michał Szyba 4, Dawid Dawydzik 3, Bartosz Kowalczyk 3, Antoni Łagowski 3, Mateusz Seroka 3.


Tabela piłkarzy ręcznych

1.Łomża Vive Kielce262510919-66277+257 - mistrz
2.Orlen Wisła Płock262312791-57070+221
3.Azoty Puławy262015846-68761+159
4.Górnik Zabrze261907689-61557+74
5.Gwardia Opole2612212735-73139+4
6.Energa MKS Kalisz2611213688-70437-16
7.Chrobry Głogów2610313725-79235-67
8.Sandra Spa Pogoń Szczecin2611114687-74334-56
9.Zagłębie Lubin268513685-75729-72
10.MMTS Kwidzyn267316624-72126-97
11.Torus Wybrzeże Gdańsk266317655-76223-107
12.Grupa Azoty SPR Tarnów267019646-75421-108
13.Piotrkowianin Piotrków Tryb.265318702-77920-77
14.Stal Mielec264319655-77017-115 - spadek

Autor: Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL