Reklama

Reklama

Piłka ręczna. Kamil Syprzak będzie nowym zawodnikiem PSG

Kamil Syprzak, reprezentant Polski w piłce ręcznej, został nowym zawodnikiem PSG. Dotychczas występował w drużynie z Barcelony.

Polski obrotowy podpisał kontrakt na dwa lata. - Nie odmawia się takiemu klubowi jak Paris Saint-Germain. Jestem niezwykle zadowolony, że mogłem podpisać kontrakt w tak prestiżowym zespole. Trener i drużyna są na bardzo wysokim poziomie. Już nie mogę doczekać się pierwszych występów w Paryżu - powiedział zawodnik cytowany przez oficjalną stroną klubu.

Przypomnijmy, że PSG to pięciokrotny mistrz kraju w ostatnich sześciu sezonach. W drużynie grają takie gwiazdy piłki ręcznej jak Thomas Omeyer, bracia Karabatić, Nikola i Luka, a także Mikkel Hansen i Luc Abalo.

Reklama

Syprzak ma świadomość, że presja będzie teraz jeszcze większa. - Jestem do tego przyzwyczajony - powiedział.

Zadowolenia z pozyskania Polaka nie ukrywa też Jean-Claude Blanc, dyrektor generalny PSG i osoba numer dwa w klubie. - Przez cztery lata gry w Barcelonie pokazał, że posiada wszystkie cechy nowoczesnego obrotowego. Imponujące warunki fizyczne, niezaprzeczalny talent i bogate doświadczenie - to atuty, które są nam potrzebne, aby zdobywać kolejne tytuły.

Pierwszym Polakiem, który podpisał kontrakt z PSG był piłkarz Grzegorz Krychowiak. Jego przygoda w stolicy Francji nie była jednak udana, obecnie jest wypożyczony do Lokomotiwu Moskwa. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne