Reklama

Reklama

PGNiG Superliga. Predrag Vejin zawodnikiem Orlen Wisły

Serbski prawy rozgrywający Predrag Vejin podpisał roczny kontrakt Orlen Wisłą Płock. Wicemistrz Polski piłkarzy ręcznych 1 lipca ma wznowić treningi w pełnym składzie.

"Już nie mogę się doczekać tego wyzwania. Śledzę wyniki Orlen Wisły Płock od wielu lat. To znakomity klub z fantastycznymi kibicami i zawsze marzyłem, żeby zostać jego częścią" - powiedział po podpisaniu umowy nowy zawodnik "Nafciarzy".

28-letni Serb występował dotychczas w pięciu krajach. W 2013 roku z Metaloplastiki Sabac przeniósł się do hiszpańskiego CB Ademar Leon. Po udanym sezonie 2014/15, w którym zdobył 149 bramek i debiucie w reprezentacji Serbii, trafił do jednej z czołowych wówczas ekip francuskich - Dunkerque HBGL. Po roku znalazł się w katarskim zespole Al Jazira, z którym sięgnął po tytuł mistrza kraju. Po krótkim epizodzie z Metalurgiem Skopje, gdzie trenerem był Lino Cervar, wrócił do Hiszpanii, by w 2018 roku za namową Veselina Vujovica przejść do Żeleznicaru 1949 Sarajewo. Następnie skorzystał z oferty izraelskiego Ramat Hasharon HC.

Reklama

W Płocku doceniają tę różnorodność i mnogość doświadczeń.

"To typ zawodnika, który lubi i potrafi grać 'pod zespół'. Dobrze współpracuje z kołem, zalicza sporo asyst, a przy tym gra rozsądnie i notuje niewiele strat. Nie jest egzekutorem i nie taka będzie jego rola. Jego zaletą jest uniwersalność, gdyż może występować w obronie i w ataku. Wierzę, że wniesie sporo dobrego do naszego zespołu" - zapowiedział hiszpański trener Orlen Wisły Xavier Sabate.

Podpisanie kontraktu z Serbem rozwiązało także inny problem drużyny.

"Dołączenie do składu Vejina jest jednoznaczne z tym, że nasze szeregi opuści Konstantin Igropulo. Bardzo żałuję, że ten sezon ułożył się w ten sposób i +Tino+ nie mógł pokazać pełni swoich umiejętności. Przedwczesne zakończenie rozgrywek niestety nie dało nam pełnego obrazu, w jakiej formie sportowej jest Igropulo. Doceniamy jego starania, profesjonalizm oraz pozytywną atmosferę, jaką tworzył w szatni, ale po wnikliwej analizie doszedłem do wniosku, że w tym przypadku ryzyko negatywnych zdarzeń w kontekście celów, o które chcemy walczyć, jest zbyt wysokie" - podsumował występy Rosjanina w Orlen Wiśle prezes sekcji Robert Czwartek.

Po odejściu Mateusza Góralskiego, Mateusza Piechowskiego, Jerko Matulica, Zigi Mlakara, Igora Żabica, Ondreja Zdrahali i Renato Sulica, od nowego sezonu do drużyny dołączą: David Fernandes Alonso, Mirsad Terzic, Abel Serdio Guntin, Jeremy Toto, Krzysztof Komarzewski oraz Vejin.

Dyrektor sportowy Adam Wiśniewski przekazał, że kadra Orlen Wisły Płock na najbliższy sezon jest w zasadzie zamknięta.

"Oczywiście będą możliwe jakieś ruchy między drugim a pierwszym zespołem, ale będzie to dotyczyło naszych wychowanków. Na pewno część z nich puścimy na wypożyczenie, zmiany szykują się również w sztabach trenerskich" - zapowiedział.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że z pierwszym zespołem pożegna się wieloletni trener bramkarzy Artur Góral, a jego miejsce zajmie Marcin Wichary.

Piłkarze ręczni Orlen Wisły okres przygotowawczy do nowego sezonu rozpoczną 1 lipca.

marc/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama