Reklama

Reklama

PGNiG Superliga. Jurkiewicz prawdopodobnie nie zagra już w tym sezonie

Kontuzja piłkarza ręcznego PGE VIVE Kielce Mariusza Jurkiewicza nie okazała się tak groźna jak początkowo przypuszczano. Zawodnik nie zerwał więzadła krzyżowego. Usunięto mu jednak łąkotkę i prawdopodobnie nie zobaczymy go już w tym sezonie na parkiecie.

Jurkiewicz kontuzji doznał podczas spotkania Ligi Mistrzów z francuskim Montpellier HB. W szóstej minucie meczu upadł na parkiet, a boisko opuścił z pomocą kolegów. Pierwsza diagnoza nie była optymistyczna - podejrzenie zerwania więzadła krzyżowego przedniego, co mogłoby oznaczać nawet zakończenie kariery przez byłego reprezentanta kraju. Na szczęście przeprowadzone badania wykazały jedynie rozciągnięcie więzadła, ale również niestety poważne uszkodzenie łąkotki. W piątek zawodnik kieleckiej drużyny przeszedł operację w klinice w Poznaniu.

Reklama

"To dla nas bardzo optymistyczne informacje. Więzadło krzyżowe przednie jest rozciągnięte, ale nie jest zerwane. Łąkotka natomiast była w bardzo złym stanie i nie udało się jej uratować. Doktor Tomasz Owczarski musiał usunąć uszkodzony fragment i teraz Mariusz będzie musiał funkcjonować bez niego" - powiedział fizjoterapeuta PGE VIVE Kielce Tomasz Mgłosiek, cytowany przez oficjalną stronę internetową Klubu.

Według Mgłośka standardowy czas powrotu do treningów w przypadku takiego urazu to półtora miesiąca. W przypadku Jurkiewicza potrwa to jednak dłużej, nawet trzy miesiące. Oznacza to, że 38-letniego zawodnika nie zobaczymy prawdopodobnie już w tym sezonie na boisku.

"Kolano jest po przejściach, miało już rekonstrukcję więzadła, więc musimy uważać. Nie możemy zbyt wcześnie wprowadzić zawodnika do gry. Mogłoby się to wiązać z poważnymi powikłaniami. Brak części łąkotki będzie miał wpływ na mechanikę stawu w perspektywie lat, generując większe zmiany zwyrodnieniowe. Nie chcemy komplikacji, które mogłyby zaważyć na jego przyszłym zdrowiu, więc będziemy dmuchać na zimne" - tłumaczył fizjoterapeuta.

Autor: Janusz Majewski

maj/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy