Reklama

Reklama

Perła Lublin awansowała do ćwierćfinału Challenge Cup

Piłkarki ręczne Perły Lublin ponownie rozgromiły portugalski SIR 1Maio/ADA CJB Marinha Grande 37-12 (20-5) i awansowały do ćwierćfinału Challenge Cup.

Pierwszy mecz w sobotę Perła wygrała 36-12.

Obydwa spotkania odbyły się w Lublinie, a w niedzielę rolę gospodyń formalnie pełniły Portugalki.

Podobnie jak w sobotnim spotkaniu drużyną zdecydowanie dominującą były lublinianki, które już po 20 minutach uzyskały dziesięciobramkową przewagę i systematycznie ją powiększały. Wygrywając dwumecz różnicą 49 trafień podopieczne Roberta Lisa awansowały do ćwierćfinału Challenge Cup, w którym z pewnością tak słabych przeciwniczek mieć nie będą.

Dla lubelskiej drużyny, która na arenie międzynarodowej występuje 24. sezon z rzędu, były to 169. i 170. oficjalne spotkania w europejskich pucharach.

Reklama

Perła Lublin - SIR 1Maio/ADA CJB Marinha Grande 37-12 (20-5)

Perła: Aleksndra Januchta - Dagmara Nocuń 9, Małgorzata Rola i Małgorzata Stasiak po 4, Sylwia Matuszczyk, Kristina Repelewska, Joanna Drabik, Valentina Nestsiaruk i Kamila Skrzyniarz po 3, Alesia Mihdaliova.

Bramki dla SIR 1Maio/ADA CJB zdobyły: Adriana Lage 3, Carolina Gomes, Nadezza Valeria Abreu i Barbara Ferreira po 2, Telma Amado, Michaela Talmaci i Miriam Almeida po 1.

Reklama

Reklama

Reklama