Reklama

Reklama

Orlen Wisła Płock. Toledo i Sulić dłużej

Dwaj piłkarze ręczni z podstawowego składu występującej w ekstraklasie Orlen Wisły, Hiszpan Jose de Toledo i Chorwat Renato Sulić, którym kończył się kontrakt z końcem sezonu, postanowili zostać w Płocku jeszcze na kolejny rok.

- Pozostanie Toledo i Sulicia było jednym z naszych priorytetów. Obu zawodników w składzie widział trener Xavier Sabate i bardzo się cieszę, że zostaną w Orlen Wiśle Płock na kolejny sezon - powiedział dyrektor sportowy klubu Adam Wiśniewski.

Reklama

Rozmowy o przedłużeniu kontraktu z Jose de Toledo klub podjął już w grudniu. - Zawodnik wówczas zadeklarował gotowość przedłużenia dotychczasowej umowy, która była podpisana na zasadzie 1+1. To, że dotrzymał słowa mimo ofert z innych lig świadczy, że nasz zimny klimat w kraju mu nie straszny. Jose znakomicie zaprezentował się podczas tegorocznych mistrzostw świata, stąd spore zainteresowanie innych klubów. Nie da się ukryć, że cieszymy się z tej decyzji Jose - przyznał Wiśniewski.

Podobnie wyglądała sprawa z kontraktem Renato Sulicia. - Przez te miesiące, gdy grał w barwach Orlen Wisły pokazał niesamowite doświadczenie i jakość, zarówno w obronie, jak i w ataku. Jest jednym z podstawowych zawodników naszej drużyny, który nie raz już wyciągnął nas z opresji - dodał dyrektor sportowy.

Jose Guilherme de Toledo od listopada 2015 roku w barwach klubu z Płocka rozegrał 147 meczów i zdobył 394 bramki. Reprezentant Brazylii przyszedł do Orlen Wisły z hiszpańskiego BM Granollers za kadencji Manolo Cadenasa.

Renato Sulić, któremu kończył się pierwszy sezon w płockim klubie - wystąpił w 29 spotkaniach i 104 razy wpisywał się na listę strzelców.

Od nowego sezonu rozgrywającymi w Orlen Wiśle będą: Niko Mindegia, który aktualnie jest zawodnikiem Chambery Savoie HB oraz Alvaro Ruiz, reprezentujący Fenix Toulouse HB.

Dowiedz się więcej na temat: Orlen Wisła Płock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje