Reklama

Reklama

Organizacyjna wpadka przed meczem Katar - Niemcy na MŚ piłkarzy ręcznych

Organizacyjny chaos sprawił, że setkom kibiców z ważnymi biletami nie udało się wejść do hali w Lusajl na środowy mecz Katar - Niemcy w ćwierćfinale MŚ piłkarzy ręcznych. W piątek rywalami Katarczyków w meczu o finał będą Polacy (godz. 16.30).

Kto wygra? Polska czy Katar? Typuj!

Starcie gospodarzy mistrzostw świata z Niemcami o awans do półfinału było w Katarze wydarzeniem, które przeszło oczekiwania i, jak się okazało, także możliwości organizatorów.

Ponad 15-tysięczna hala Lusajl Sports Arena kilka godzin przed meczem wypełniła się po brzegi. Tyle, że na trybunach znaleźli się fani bez biletów, a ci którzy je wykupili, musieli odejść z kwitkiem...

Reklama

Niemieckie media powołują się na relacje fanów swojej drużyny, których nie wpuszczono do obiektu.

W "Bildzie" sytuację opisał reporter gazety Stefan Krause, który chciał oglądać mecz w sektorze kibiców. Opisał, że część katarskich fanów otrzymała SMS-y z zaproszeniem na mecz i weszła do hali bez biletów.

"Die Welt" twierdzi, że organizatorzy chcieli uniknąć widoku pustych miejsc na trybunach podczas meczu i celowo wpuścili ludzi bez biletów. Rzeczywistość przeszła jednak ich oczekiwania i później zabrakło miejsc nawet dla żon niemieckich zawodników.

Z kolei "Doha News" napisał, że wśród kibiców z biletami, którzy nie zostali wpuszczeni do hali, byli także tacy, którzy przyszli na obiekt nawet półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania. Jedna z fanek relacjonowała reporterce "Doha News", że ochroniarz powiedział jej, że hala została otworzona wczesnym popołudniem, a sektor, w którym wykupiła miejsce, zapełnił się już kilka godzin wcześniej.

Katar sensacyjnie wygrał z Niemcami i w walce o finał zmierzy się w piątek (godz. 16.30) z "Biało-czerwonymi". Ciekawe, jakie wnioski ze środowego chaosu wyciągnęli organizatorzy?

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Zapraszamy na relację na żywo z półfinału MŚ piłkarzy ręcznych Polska - Katar!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje