Reklama

Reklama

MŚ w piłce ręcznej: Polska - Dania 26-30 w meczu o 3. miejsce

Polska przegrała z Danią 26-30 w meczu o brązowy medal mistrzostw świata piłkarek ręcznych w Belgradzie. "Biało-czerwone" prowadziły już 15-10, ale druga połowa należała do rywalek. Mistrzostwo świata zdobyły Brazylijki, które w wielkim finale po zaciętym spotkaniu pokonały Serbię 22-20.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu o brązowy medal MŚ Polska - Dania!

Reklama

Zapis relacji na urządzenia mobilne

Zaledwie 22 sekund potrzebowały Polki, aby zdobyć pierwszego gola. Szybko jednak złapały karę, a po chwili drugą. Bardzo twardo broniące Dunki znakomitymi interwencjami wspierała w bramce Rikke V. Poulsen i po chwili nasz zespół przegrywał 2-5. Dziewczyny grały nerwowo i niedokładnie.

Marną, 30-procentową skuteczność poprawiła na początku 11. minuty Kinga Grzyb przerywając dłuższą chwilę naszej drużyny bez gola. Na dodatek także rywalki zaczęły popełniać błędy i po rzucie Katarzyny Koniuszaniec był remis 5-5 (13. minuta).

Bardzo ważne gole zdobywała z koła Patrycja Kulwińska. "Biało-czerwone" zdobywały efektowne gole, ale za łatwo pozwalały rywalkom przechodzić z obrony do ataku i do stanu 9-9 trwała wymiana błyskawicznych ciosów.

Dzięki twardszej obronie i interwencjom obu naszych bramkarek, zaczęła rosnąć przewaga naszego zespołu. Po trafieniu Aliny Wojtas z kontry było już 12-9, a po chwili karnego wykorzystała Karolina Kudłacz.

Przy stanie 15-10 Kudłacz trafiła w poprzeczkę, a kontrę Dunek zakończyła golem Kristina Kristiansen. Polki już do końca pierwszej połowy mogły rozgrywać akcję, ale łatwo zgubiły piłkę i rywalki zmniejszyły straty do trzech bramek.

W 32. minucie nasza przewaga stopniała do jednego gola. Niemoc w ataku przerwała Kinga Grzyb. Polki znów zdobywały piękne bramki, ale znów za łatwo pozwalały rywalkom punktować. Przy remisie 21-21 w 44. minucie trener Kim Rasmussen poprosił o czas, ale już po chwili wziął drugi, bo Dunki wykorzystały przestój w grze rywalek i zdobyły trzy gole z rzędu.

Niesamowity mecz rozgrywała Kristina Kristiansen (rzuciła 10 goli). Gwiazda reprezentacja Danii wzięła na siebie ciężar gry - potężnymi rzutami zasypywała naszą bramkę i przewaga rywalek rosła. Jeszcze po serii goli Kingi Byzdry było 26-29 i trener Danii uznał, że pora wziąć czas. Do końca było 126 sekund, ale kolejnych bramek Polki już nie zdobyły.

Autor: Mirosław Ząbkiewicz

Mecz o 3. miejsce:

Polska - Dania 26-30 (15-12)

Polska: Anna Wysokińska, Małgorzata Gapska - Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Koniuszaniec 3, Kinga Grzyb 3, Patrycja Kulwińska 5, Karolina Kudłacz 3, Alina Wojtas 4, Kinga Byzdra 4, Karolina Szwed-Orneborg 2, Karolina Semeniuk-Olchawa , Małgorzata Stasiak, Karolina Siódmiak 2, Monika Migała.

Dania: Cecilie Greve, Rikke Vestergaard Poulsen - Jane Schumacher, Susan Torp Thorsgaard, Maria Fisker 3, Anne-Mette Hansen, Mette Bjorholm Gravholt 2, Marianne Bonde, Pernille Holst Holmsgaard 1, Line Anna Ryborg Jorgensen 4, Kristina Kristiansen 10, Ann Grete Norgaard 5, Trine Ostergaard Jensen 1, Louise Katharina Burgaard 1, Stine Jorgensen 3.

Sędziowali: Gatelis i Mazeika (Litwa).

Ostateczna kolejność:



 1. Brazylia

 2. Serbia

 3. Dania

 4. Polska

 5. Norwegia

 6. Francja

 7. Niemcy

 8. Węgry

 9. Hiszpania

10. Rumunia

11. Czarnogóra

12. Korea Płd.

13. Holandia

14. Japonia

15. Czechy

16. Angola

17. Tunezja

18. Chiny

19. Argentyna

20. Demokratyczna Rep. Konga

21. Paragwaj

22. Algieria

23. Dominikana

24. Australia

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu o brązowy medal MŚ Polska - Dania!

Zapis relacji na urządzenia mobilne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama