Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych: Zmiana hali po tragedii w Madrycie

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) zgodziła się na zmianę hali w Madrycie, w której będą rozgrywane mecze przyszłorocznych mistrzostw świata mężczyzn. Hiszpanie postulowali o to w związku z tragicznym wypadkiem podczas zabawy z okazji Halloween.

Na początku listopada w trakcie koncertu w hali Arena zginęło pięć młodych kobiet stratowanych przez tłum. Według świadków wybuchła panika, gdy ktoś rzucił na jeden z korytarzy podpaloną pochodnię i kilka petard. Niektóre wyjścia ewakuacyjne były zamknięte.

Reklama

Ponieważ sąd nakazał zamknięcie Areny ze względów bezpieczeństwa, organizatorzy mistrzostw rozpoczęli starania o zmianę hali. Zaproponowali obiekt Caja Magica, w którym co roku jest rozgrywany turniej tenisowy Open de Madrid.

W poniedziałek IHF zgodziła się na zmianę, mając korzystną opinię po inspekcji hali oraz gwarancje od burmistrza Madrytu o dodatkowych środkach transportu do Caja Magica na czas turnieju.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 11-27 stycznia. W fazie grupowej Polacy będą występować w Saragossie, gdzie zmierzą się kolejno z: Białorusią, Arabią Saudyjską, Słowenią, Serbią oraz Koreą Południową.

Dowiedz się więcej na temat: ME w piłce ręcznej mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje