MŚ piłkarzy ręcznych: Serbia - Słowenia 31-33. Polska druga w grupie C

Słowenia wygrała z Serbią 33-31 w meczu kończącym rozgrywki w grupie C MŚ piłkarzy ręcznych, a to oznacza, że reprezentacja Polski przystąpi do 1/8 finału z drugiego miejsca i uniknie starcia z silnymi ekipami Chorwacji i Hiszpanii. Polacy zagrają w poniedziałek o awans do ćwierćfinału z Węgrami.

W ostatnim meczu "polskiej" grupy każda wygrana Słoweńców bądź remis, dawał im pierwszą pozycję, Polakom - drugą, a Serbom - trzecią. Zwycięstwo Serbów różnicą co najmniej dwóch bramek, zapewniłoby im pierwsze miejsce w grupie, a nam drugie.

Nasz zespół mógł nawet zakończyć rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu, ale potrzebne było do tego zwycięstwo Serbii nad Słowenią różnicą jednego gola, jednak przy rezultacie nie wyższym niż 25-24, czyli 24-23, 23-22 itd. Najgorszym wariantem byłoby zwycięstwo Serbów jedną bramką, ale przy wyniku wyższym niż 25-24, czyli 26-25, 27-26, itp. Wtedy spadlibyśmy na trzecie miejsce za Serbów i Słoweńców.

Początek spotkania był bardzo zacięty. Aż do 21. minuty żadnej z drużyn nie udało się wypracować nawet dwubramkowej przewagi. W końcówce pierwszej połowy lepsi byli Słoweńcy i na przerwę schodzili prowadząc 19-16.

W 32. minucie mieli cztery gole przewagi (20-16), ale Serbowie zaczęli odrabiać straty. W 40. minucie był remis 21-21, a po chwili Alem Toskić dał im prowadzenie. Trener Słoweńców poprosił o czas i choć jego zespół po chwili wyrównał, to kolejnego gola zdobył dopiero cztery minuty później i przegrywał wtedy już 23-25.

Po golu Toskicia w 54. minucie Serbowie prowadzili 30-27 i nic nie zapowiadało, że sześć ostatnich minut przegrają 1-6!