Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Rosja gotowa do pierwszych zawodów pod nowym "szyldem"

"Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej" - pod taka nazwą wystąpi Rosja na mistrzostwach świata w piłce ręcznej. Będzie to pierwsza impreza rangi mistrzowskiej, od czasu, gdy Trybunał Arbitrażowy wykluczył Rosję ze światowego sportu.

W grudniu 2020 roku zapadł wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), zgodnie z którym Rosja przez dwa lata nie może wystawiać reprezentacji w mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich. Jej sportowcy mają prawo brać w nich udział, ale nie pod rosyjską flagą, nie w tradycyjnych strojach i nie pod oficjalną nazwą.

Pierwszą imprezą sportową, której dotyczyć będzie zakaz, są mistrzostwa świata mężczyzn w piłce ręcznej. Odbędą się one w dniach 14-31 stycznia 2021 roku w Egipcie, a Rosja wystąpi w nich, jako posiadacz "dzikiej karty". Rosyjska federacja podała dane, z jakimi zgłosiła drużynę do turnieju.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Rosyjską flagę zastąpi logo federacji, pełną nazwą zespołu będzie "Drużyna Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej", a skrótem nazwy drużyny nie będzie tradycyjne "RUS", lecz "RHF". Na strojach nie będzie widniał napis Rosja, ani w rodzimym języku, ani w języku angielskim.

Niewiadomą pozostaje hymn, jaki będzie towarzyszył występom Rosjan. Jeśli nie wskażą oni żadnego utworu muzycznego w miejsce "zakazanego", odegrany zostanie hymn IHF (Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej).

Udział w mistrzostwach świata w Egipcie weźmie reprezentacja Polski. Podopieczni selekcjonera Patryka Rombela zmierzą się przed główną imprezą z Rosją i Algierią w towarzyskich spotkaniach w Jastrzębiu-Zdroju. Biało-Czerwoni zagrają w grupie B z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje