Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Republika Zielonego Przylądka wycofała się z turnieju

Republika Zielonego Przylądka wycofała się w odbywających się w Egipcie mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Drużyna, która pierwszy mecz w turnieju oddała już wcześniej walkowerem, z powodu zakażeń Covid-19 miała problem ze skompletowaniem składu na kolejne spotkania.

"Zmagająca się z trudnościami podczas tego czempionatu delegacja Republiki Zielonego Przylądka poinformowała oficjalnie o rezygnacji z dalszego udziału w turnieju. Światowa federacja zaakceptowała tę decyzję, która chroni zdrowie wszystkich uczestników mistrzostw" - zaznaczono w komunikacie IHF.

Wszystkie grupowe mecze drużyny z archipelagu zostaną potraktowane jako walkower 10-0, a rywale otrzymają 2 punkty. Tak samo będzie w przypadku późniejszej rywalizacji w turnieju o Puchar Prezydenta IHF.

Republika Zielonego Przylądka występ w grupie A zaczęła od piątkowego meczu z Węgrami (27-34). Już wtedy do protokołu wpisano tylko 11 zawodników. Potem liczba mogących grać w jej barwach uszczupliła się o kolejnych dwóch szczypiornistów i dlatego nie odbył się zaplanowany na niedzielę mecz z Niemcami. Drużyna z archipelagu miała czekać na przylot dodatkowych graczy do Egiptu, ale problemu nie udało się rozwiązać.

Reklama

Zgodnie z obowiązującymi podczas tych MŚ przepisami w każdym zespole musi być co najmniej 10 zawodników, w tym jeden bramkarz.

an/ cegl/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy