Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska - Urugwaj. Już dziś kolejny mecz "Biało-Czerwonych"

W czwartek (godz. 15.30) Polacy od meczu z outsiderem turnieju - Urugwajem - rozpoczną rywalizację w grupie I drugiej rundy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Egipcie. Później w walce o ćwierćfinał zmierzą się jeszcze z Węgrami i Niemcami.

Dzięki zwycięstwu w pierwszej fazie mundialu nad Brazylią, która także gra dalej, "Biało-Czerwoni" awansowali z dorobkiem dwóch punktów. Oprócz tego podopiecznym trenera Patryka Rombla zaliczono minimalną porażkę z mistrzem Europy Hiszpanią (26-27).

Reklama

Urugwaj w Egipcie rozegrał tylko dwa spotkania - oba wysoko przegrane - 14-43 z Niemcami i 18-44 z Węgrami. Awansował tylko dzięki temu, że z turnieju wycofała się zdziesiątkowana przez koronawirusa drużyna Republiki Zielonego Przylądka i w tabeli zapisano "Urusom" wygraną wskutek walkowera. K

olejne pojedynki Polacy rozegrają w sobotę z Węgrami (godz. 18) i w poniedziałek z Niemcami (20.30). Do ćwierćfinału (27 stycznia) awansują po dwie najlepsze ekipy z czterech sześciozespołowych grup.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Zespoły z "polskiej" grupy zmierzą się z ekipami z grupy III, w której występują: sześciokrotny złoty medalista mundialu Francja oraz Norwegia, Szwajcaria, Portugalia, Islandia i Algieria.

Areną zmagań reprezentacji Polski, która dostała tzw. dziką kartę od światowej federacji (IHF), nadal będzie New Capital Sports Hall w Wedian, około 50 km od Kairu.

co/ pp/

Dowiedz się więcej na temat: MŚ piłkarzy ręcznych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama