Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Media: 18 przypadków COVID-19 w kadrze USA

Aż 18 pozytywnych wyników testu na COVID-19 odnotowano w kadrze USA, która przygotowuje się do mistrzostw świata piłkarzy ręcznych - poinformowały media, powołując się na członków sztabu szkoleniowego. Impreza, której gospodarzem jest Egipt, rozpocznie się w środę.

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych do czempionatu od 4 stycznia przygotowuje się w Danii. Norweska gazeta "Aftenposten", cytując trenera USA Szweda Roberta Hedina podała, że w całej ekipie wykryto 18 przypadków zakażenia. Menedżer kadry Andreas Hertelt potwierdził zaś podczas niemieckiego programu telewizyjnego "Sportschau", że jest 17 lub 18 zainfekowanych. 

Reklama

Zarówno międzynarodowa federacja (IHF), jak i amerykańska na razie nie odniosły się do sprawy.

Amerykanie, którzy dołączyli do grona uczestników tegorocznych MŚ dzięki zaproszeniu otrzymanemu od IHF, mimo bardzo trudnej sytuacji kadrowej zamierzają wystąpić w imprezie. Pierwszy mecz mają rozegrać w czwartek przeciwko Austrii.

- Wyślemy 12 zawodników do Egiptu w środę, ale nie mamy obrony. Został nam bramkarz - relacjonował na łamach "Aftenposten" Hedin.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Zespół USA w grupie E zmierzy się także z Francuzami i Norwegami.

Wcześniej z uczestników mundialu w Egipcie więcej niż 10 przypadków zakażenia koronawirusem zgłosili Czesi. Jeżeli któryś z zespołów wycofa się z imprezy, to jej miejsce ma zająć w pierwszej kolejności Macedonia Północna.

W obsadzie turnieju, w którym wystąpić mają 32 drużyny, są też m.in. Polacy.

an/ krys/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: MŚ piłkarzy ręcznych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje