Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Mateusz Kus: Szanuję decyzję trenera Dujszebajewa

- Szanuję decyzje trenera Dujszebajewa - powiedział Mateusz Kus. Obrotowy Vive Tauron Kielce jest co prawda w szerokim składzie reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych na mistrzostwa świata we Francji, ale tylko na liście rezerwowej.

Reprezentacja w czwartek w Kielcach rozpoczyna przygotowania do mistrzostw świata, które 11 stycznia rozpoczną się we Francji. Wśród 21 zawodników nie ma Kusa. Obrotowy Vive, który wraz z sześcioma innymi szczypiornistami jest tylko na liście rezerwowej, nie robi z tego powodu żadnej tragedii. - Szanuję decyzję trenera Dujszebajewa - zapewnił Kus.

Reklama

- To była decyzja szkoleniowca. Trener pierwszy raz powołał mnie do tej kadry, ma przecież też prawo mnie nie powołać. Ja to rozumiem i szanuję jego decyzję - dodał zawodnik Vive Tauronu Kielce.

Obrotowy kieleckiej drużyny ma za sobą bardzo pracowity rok, w którym miał bardzo mało czasu na odpoczynek. - Grałem praktycznie przez całe 12 miesięcy - przyznał Kus.

- Ale wszystkie sukcesy wynagradzają ten całoroczny trud. Teraz będę trochę więcej czasu na regeneracje sił i odpoczynek. Ta chwila przerwy od grania na pewno się teraz przyda - nie ukrywał zawodnik wielokrotnego mistrza Polski.

Za Kusem niewątpliwie najlepszy rok w karierze. Już w pierwszym sezonie gry w Vive, z kieleckim klubem oprócz mistrzostwa i Pucharu Polski sięgnął po historyczny triumf w Lidze Mistrzów. Występował też w reprezentacji Polski, która na igrzyskach w Rio de Janeiro otarła się o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. "To był dla mnie świetny rok" - podsumował ostatnie 12 miesięcy swojej kariery Kus.

- Wygraliśmy Ligę Mistrzów. W tym sezonie jesteśmy też na pierwszym miejscu w polskiej lidze i Lidze Mistrzów. Mam nadzieję, że następny rok będzie jeszcze lepszy. Do zdobycia jest przecież jeszcze Super Globe (klubowe mistrzostwo świata - PAP) - odparł z uśmiechem zawodnik.

Kus przyszedł do kieleckiego klubu przed sezonem 2015/2016. Wcześniej przez osiem lat reprezentował barwy Azotów Puławy. W reprezentacji Polski zadebiutował 8 kwietnia tego roku w wygranym 25-20 meczu z Macedonią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje