Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Maciej Majdziński zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Czeka go długa przerwa

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej zakończyła na drugiej fazie grupowej udział w MŚ w Egipcie i wróciła do kraju w środę 27 stycznia. W ostatnim meczu z Niemcami poważnie wyglądającej kontuzji doznał rozgrywający kadry Maciej Majdziński, który już w Polsce przeszedł badania. Niestety wykazały one zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie i uszkodzenie łąkotki...

Majdziński doznał urazu już w pierwszej swojej akcji podczas spotkania z Niemcami. Już sam widok cierpiącego Polaka mógł zmrozić krew w żyłach, a rozgrywający nie pojawił się więcej na boisku. Bez niego w składzie biało-czerwoni zremisowali z zachodnimi sąsiadami i zakończyli turniej na 13. lokacie.

W środę kadra wróciła do kraju, a przedstawiciele reprezentacji, którzy pojawili się na konferencji prasowej poinformowali, że o stanie zdrowia Majdzińskiego powiedzą więcej lekarze. Niestety czwartkowe badanie rezonansem magnetycznym ujawniło, że zawodnik niemieckiego Bergischer HC zerwał więzadło krzyżowe przednie w lewym kolanie i uszkodził zewnętrzną część łąkotki...

Reklama

O tym, że uraz Polaka jest aż tak poważny, poinformował niemiecki klub naszego szczypiornisty. Bergischer HC zakomunikował również na swojej stronie internetowej, że klubowi lekarze są w bliskim kontakcie ze sztabem medycznym reprezentacji Polski. Wspólnie ma zostać ustalony plan dalszych działań, termin operacji Majdzińskiego oraz rehabilitacji naszego szczypiornisty. Przy tego typu kontuzjach przerwa od gry trwa od 6 do 9 miesięcy.

W oficjalnym komunikacie Bergischer HC życzy Majdzińskiowi szybkiego powrotu do zdrowia.

psl, Polsat Sport

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy