Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Hiszpańskie media: Wymęczona, ale cenna wygrana z Polską

Media w Hiszpanii cieszą się w poniedziałek z pierwszej wygranej swoich szczypiornistów w mistrzostwach świata w Egipcie. Wskazują, że “wymęczone” zwycięstwo nad Polską 27-26 jest cenne, gdyż pozwala mistrzom Europy myśleć o wyjściu z grupy na pierwszym miejscu.

Dziennik "ABC" wskazał, że Hiszpanie po słabej postawie przeciwko Brazylii (29-29) nadal nie potrafią złapać właściwego rytmu. Zaznaczono, że choć bardzo dobrze weszli w niedzielny pojedynek z Polakami, to jednak z czasem zaczęli trwonić wypracowaną przewagę.

"To bardzo ważne zwycięstwo w meczu z Polską było okupione dużym zmęczeniem" - podsumowała w poniedziałek hiszpańska gazeta, która przypomniała, że Hiszpanie objęli prowadzenie w grupie B.

"ABC" zauważył, że w przeciwieństwie do spotkania z Brazylią niedzielne starcie z Polską zakończyło się dla Hiszpanów szczęśliwie. Dziennik odnotował, że podobnie jak w pierwszym meczu mistrzowie Europy nie potrafili utrzymać przewagi i doprowadzili do nerwowej końcówki.

Reklama

Hiszpańscy komentatorzy wśród biało-czerwonych wyróżnili Szymona Sićko, który sprawiał kłopoty zwłaszcza rzutami z dystansu, Arkadiusza Moryto, Macieja Majdzińskiego, a także bramkarza Adama Morawskiego.

Radio Cadena Ser przypomniało, że polski bramkarz dzięki swoim 16 obronom uchronił swój zespół przed wyższą porażką.

Także sportowy dziennik "Marca" opisując w poniedziałek "wyrównane i zacięte" spotkanie z Polakami zwrócił uwagę na świetną postawę Morawskiego.

"Był wielką przeszkodą dla naszych zawodników. Polski golkiper obronił blisko połowę z rzuconych w światło bramki piłek" - odnotowała hiszpańska gazeta.

"Marca" uważa, że obok Morawskiego o sile polskiej drużyny decydował Sićko, który także zasłużył na wyróżnienie, nazywając go "wielkim polskim atakującym".

O kolejności w grupie B zdecydują wtorkowe mecze Hiszpanii z Tunezją i Polski z Brazylią. Trzy najlepsze drużyny awansują do drugiej fazy grupowej.

zat/ pp/

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama