Reklama

Reklama

MŚ piłkarzy ręcznych. Historyczny sukces Demokratycznej Republiki Konga. Taniec radości po ostatnim gwizdku

Reprezentacja Demokratycznej Republiki Konga pokonała w czwartek Angolę 32-31 w meczu Pucharu Prezydenta. Dla tej drużyny było to historyczne, pierwsze zwycięstwo na mundialu. Po końcowym gwizdku zawodnicy i trenerzy odtańczyli taniec radości.

DRK to kopciuszek, który na mundialu skazywany był na pożarcie. Tymczasem w pierwszej rundzie ekipa ta zaprezentowała się bardzo przyzwoicie, mimo ostatniego miejsca w grupie pokazując pazur i zmuszając rywali do niemałego wysiłku.

Reklama

Wobec czwartej lokaty, ekipa przystąpiła do rywalizacji w Pucharze Prezydenta, a tym samym - miejsca 25-32. Jej pierwszym przeciwnikiem była Angola. Mimo, iż to rywale uznawani byli za faworytów, ekipie z DRK udało się zwyciężyć 32-31, odnosząc tym samym historyczny, pierwszy triumf w MŚ.

Po końcowym gwizdku w zespole zapanowała ogromna radość. Piłkarze i sztab rzucili się do... tańca. W show uczestniczyła też gwiazda zespołu - Gauthier Mvumbi, słynący z mocno nietypowych gabarytów kołowy nazywany "El Gigante", czyli... "Gigant".

Kolejnym rywalem Demokratycznej Republiki Konga będzie Tunezja, która w pierwszej rundzie mierzyła się z reprezentacją Polski.

TC

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje